تمام احتمالات در نسخه اقتصادی دولت سیزدهم لحاظ شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: رئیس جمهور منتخب باید نسخه‌ای را برای حل مشکلات کشور بنویسد که در آن همه احتمالات مانند باقی ماندن تحریم‌ها و عدم رفع آن از سوی آمریکا و غرب لحاظ شود.

لطف‌الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز درباره دیدارهای آیت‌الله رئیسی با مراجع تقلید و دعوت او از احزاب و سیاسیون برای ارائه مشورت و کمک به دولت سیزدهم اظهار کرد: انتظار بر این است که آقای رئیسی خطاهایی را که رؤسای جمهور قبل مرتکب شده‌اند را انجام ندهد و در عوض از خرد جمعی در دولتش استفاده کند.

وی گفت: همچنین انتظار مردم از رئیس جمهور منتخب این است که کابینه قوی، جوان و پرانرژی را تشکیل دهد؛ همانطورکه در شعارهایش بارها بر کابینه قوی و ایران قوی تأکید کرده و عمل به شعار مهم‌ترین کاری است که حتماً باید انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

راهکار رئیس جمهور منتخب برای درمان اقتصاد بیمار کشور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در کابینه دولت آقای رئیسی باید افراد متخصص حضور داشته باشند که از قدرت کافی برای حل مشکلات و مسائل بهره ببرند؛ مسائلی که سال‌هاست رؤسای جمهور از حل آنها ناکام مانده‌اند.

او یکی از انتظارات مردم از دولت سیزدهم را پاسخگویی و مسئولیت‌پذریری دانست و بیان داشت: اقدام آقای رئیسی در استفاده از صاحبان نظر و خرد واقعاً اقدام خوب و بجایی است و می‌تواند به پیشبرد اهداف و کارآمدسازی دولت کمک حداکثری کند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم آقای رئیسی به‌عنوان یک چهره ضدفساد و ضدرانت می‌شناسند که تحول عظیمی را در قوه قضائیه ایجاد کرد و سوابق خوبی از خود در این قوه به جا گذاشته است؛ بنابراین با این نگاه مردم به او رأی داده‌اند و امیدوارند که همانند تحول در قوه قضائیه، تحولی عظیم در ساختار قوه مجریه هم ایجاد کند و فساد و رانت را از دستگاه‌های اجرایی کشور بزداید.

سیاهکلی بیان کرد: نابید ملاک انتخاب افرادی که قرار است در کابینه به آنها منصب و مسئولیتی سپرده شود، سهم‌خواهی و باندبازی باشد. سهم‌خواهی و باندبازی آفت اداره کشور و مانع بزرگ در عبور کشور از پیچ‌های مهم تاریخی است.

وی با بیان این‌که نسخه شفابخش اقتصاد و مشکلات کشور باید متکی بر توانمندی داخلی و به دور از چشم دوختن به لبخند غربی‌ها باشد، گفت: ضروری است از اکنون رئیس جمهور منتخب طوری برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری کند که تک‌تک مشکلات کشور به مرور زمان حل‌وفصل شود. به عبارت دیگر باید نسخه‌ای برای کشور نوشته شود که در آن همه احتمالات مانند باقی ماندن تحریم‌ها و عدم رفع آن از سوی آمریکا و غرب لحاظ شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 676298

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =