کد خبر 676520
۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵
دولت زنان را در پذیرش مسئولیت‌های کلیدی سهیم کند

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: انتظار می‌رود دولت سیزدهم با عبور از نگاه جنسیتی، زنان در پذیرش و واگذاری مسوولیت‌های کلیدی سهیم کند.

فاطمه مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: با توجه به تخصص، تعهد، انضباط کاری و توانمندی‌های زنان، باید دولت سیزدهم در سطوح مدیریت‌های کلان بخشی از کار را به‌عهده زنان بگذارد.

وی گفت: تجربه نشان داده زنان در صورت تصدی‌گری امور با توانمندی، دلسوزی، تعهد، پاک‌دستی، اخلاق، گشاده‌رویی، کارآیی، وجدان و بازده کاری بالا به نحو مطلوب وظایف محوله را انجام داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

جنبش مبنا

عضو فراکسیون زنان مجلس تاکید کرد: این در حالی است که دولت‌ها سهم کمتری برای جامعه زنان در سطوح ارشد مدیریتی قائل شده و به عبارت بهتر استعدادها و ظرفیت‌های آنان را نادیده گرفته‌اند.

مقصودی بیان کرد: از این‌رو می‌بایست دولت سیزدهم با اصلاح این فرهنگ ناصحیح و با حاکم کردن نگاه فراجنسیتی در انتخاب مسوولان، زنان را در پذیرش مسوولیت‌های کلیدی سهیم کرده و تا حدودی توازن را در این زمینه برقرار کند.

وی افزود: در حالی تصدی‌گری امور در بخش خصوصی عمدتا با محوریت کارآمدی و تبحر و نه نگاه جنسیتی انجام می‌شود که متاسفانه بخش دولتی هنوز به این باور نرسیده و نتوانسته بهره چندانی از پتانسیل‌های جامعه زنان در پیشبرد اهداف کشور ببرد.

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: یکی از انتظارات جامعه بانوان کشور از دولت سیزدهم این است که با افزایش مشارکت زنان در کابینه و بدنه دولت، نیمه تاثیرگذار جامعه را فعال و پویاتر کند.

مقصودی با اشاره به این‌که نیمی از جامعه را زنان و نیم دیگر را تربیت‌یافتگان آن‌ها تشکیل می‌دهند، ادامه داد: ضروری است با با نگاهی جامع، سالم و به دور از جنسیت از پتانسیل‌های زنان در جهت سرعت بخشیدن به موتور محرکه رشد، توسعه و عمران کشور به نحو مطلوب و حداکثری استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه نگاه ابزاری به زنان موجب نادیده گرفتن استعدادهای آنان می‌شود، گفت: از سویی زنان باید با حفظ فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی خود و بیگانگی با فرهنگ غرب، از خودباوری خود دور نشوند.

انتهای پیام/*

کد خبر 676520

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =