روحانی با اتهام‌زنی به مجلس، آمریکا را فاتح برجام معرفی نکند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: روحانی به‌عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور نباید مجلس را مقصر شکست برجام و تیم بایدن را فاتح برجام قلمداد کند.

حسین کنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: در مرحله‌ای از برجام هستیم که پیش‌نویس‌های لازم برای توافق تهیه شده، اما به نظر می‌رسد که دولت آمریکا در انتظار روی کار آمدن دولت جدید ایران است تا با پشتوانه بیشتری این توافق انجام شود.

وی گفت: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند تا با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی ایران لابی‌های خاص خود را داشته باشند و دولت جدید کشورمان هم این حق را دارد که سیاست خارجی مدنظر خود را در قبال برجام به اجرا درآورد.

بیشتر بخوانید:

واشنگتن به جای تصمیم‌گیری، توپ را در زمین ایران می‌اندازد!

فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: آنچه که مشخص است این است که اقای رئیسی باید برجام را به فرجام برساند. دولت‌های ما در طول یکدیگر هستند، اگر یک دولت هرتعهدی را بدهد باید دولت بعدی آن را اجرا کند و شاید تنها شیوه‌های اجرا با هم متفاوت باشد؛ لذا به نظر می‌رسد به همین دلیل آمریکایی‌ها موافق نیستند که با دولت روحانی، فرجام برجام را مشخص کند.

کنعانی‌مقدم با اشاره به اظهارات اخیر روحانی که مجلس یازدهم را مقصر شکست برجام عنوان کرده است، افزود: متأسفانه امروز آقای روحانی مصوبه اقدامی راهبردی مجلس را دلیل عدم موفقیت مذاکرات تا به امروز عنوان کرده است. او با این موضع‌گیری عملاً آمریکایی‌ها را تطهیر می‌کند و شیطنت‌های آنها را نادیده می‌گیرد.

او ادامه داد: روحانی با سیاه‌نمایی درصدد است تا بگوید من همه اقدامات و بسترهای لازم برای لغو تحریم‌ها را انجام دادم، اما در داخل اجازه ندادند که تحریم‌ها برداشته شود.

دبیرکل حزب سبز ایران اسلامی معتقد است: فرض را بر این بگیریم که مجلس مقصر است، اما رئیس جمهور به‌عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور نباید مجلس را مقصر و تیم بایدن را فاتح برجام قلمداد کند.

کنعانی‌مقدم تأکید کرد: برجام جدیدی در کار نخواهد بود و این جزء سیاست‌های غیرقابل تغییری است که رهبر انقلاب تعیین کرده‌اند؛ بنابراین اگر آمریکا می‌خواهد به برجام بازگردد باید شروط ایران در نظر گرفته شود و هرگز تعهد جدیدی را که ما را وارد فضای جدید کند، نخواهیم پذیرفت.

انتهای پیام/*

کد خبر 677094

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =