عید غدیرخم سند ما شیعیان است/انسان موفق باید اراده قوی و ایمانی راسخ داشته باشد

امام جمعه منطقه خیرآبادگفت:عید غدیرخم سند ما شیعیان است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام طزری امام جمعه منطقه خیرآباد صبح امروز در خطبه های نماز عید قربان، ضمن تبریک این عید فرخنده، بیان کرد: قربان به دو معناست، یک معنای ظاهری آن بدین معناست که در آن که عید قربان است، قربانی می کنند در آن روزی که حضرت ابراهیم قرار شد پا به نفسش گذاشت و از جانب خدا دستور داده شد فرزندش را قربانی کند، حضرت ابراهیم فرزندش اسماعیل را به قربانگاه برد و آن زمانی که داشت با دست خودش فرزندش را قربانی می کرد طبق امر خدا این کار صورت نگرفت ندا آمد که تو از این امتحان سربلند بیرون آمده ای.

وی افزود: اگر می خواهیم پیش خداوند آبرو داشته باشیم باید بر نفس خودمان غلبه کنیم.

امام جمعه خیرآباد گفت: معنای دیگر این است که امروز ما باید نفس اماره خودمان را قربانی کنیم، نفسی که انسان را بدون واسطه شیطان دستور می دهد به بدهی ها و انسان را وسوسه می کند و سوق می دهد به سمت بدهی بعنوان نمونه تهمت زدن به دیگران، خوردن مال مردم و… که امروز روز قربانی کردن این نفس است.

حجت الاسلام طزری بیان کرد: انسانی در این مسیر موفق و سربلند می شود که اراده قوی و ایمانی راسخ داشته باشد والا نفس ما را قربانی خواهد کرد.

وی ادامه داد: امروز اگر عده ای دست به جنایت می زنند این ها دستورشان دست نفسشان است، نفس اماره ای که حضرت یوسف گفت خدایا به تو پناه می برم.
و معنای دیگر اینکه عید قربان، عید نزد شدن به خدا است، نماز انسان را به خدا نزدیک می کند که نزدیک کننده هر انسان متقی به خدا نماز است.

خطیب جمعه خیرآباد اظهار کرد: این ایام، ایام حج بود و متاسفانه به علت شیوع ویروس کرونا مراسم حج نتوانست صورت بگیرد و امسال هم دومین سالی بود که از مناسک حج جا ماندیم، اما می شود از دور هم بعضی از اعمال را به جا آورد مثل خواندن دعای عرفه که دیروز همگی خواندیم، در روز عید قربان آنجا نبودیم که رمی جمرات انجام دهیم اما می شود رمی جمرات بزرگ انجام داد، رمی جمرات امروز ما آمریکا است، اگر نگاهی به عالم بیندازیم می بینیم که آمریکایی ها چه جنایت ها که نکرده است، یکی از این جنایات همین اتفاقاتی است که در کشور همسایه ما افغانستان رخ می دهد که امید است به خیر و خوشی  به صلح بیانجامد.

وی خاطرنشان کرد: رمی جمرات یعنی اینکه امروز ما دشمن خودمان را بشناسیم، امروز باید بدانیم عامل بدبختی در منطقه همین آمریکای جنایتکار است.

حجت الاسلام طزری گفت: نکند کاری کنیم که کارهایمان در زمین دشمن باشد، امام راحل فرموند دشمن اصلی را بشناسید که آمریکا است و مابقی دنباله روی آنها است.

وی با اشاره به گرمای بی سابقه در کشور افزود: هوا امسال خیلی گرم تر از سال های گذشته شده که نتیجه آن کم آبی شده است، امروز بعضی از استان های ما مثل خوزستان مشکل بی آبی دارند، انصاف نیست که ما آب داشته باشیم و در مصرف آن صرفه جویی نکنیم، هر چند مقداری از این مشکلات بخاطر بارش های باران است و مقداری هم متاسفانه به‌علت سوء مدیریت است، آن کسی که مسوول است باید تدبیر کند چرا که مردم در تابستان به آب نیاز دارند.

امام جمعه منطقه خیرآباد با اشاره به اینکه در آستانه عید غدیر قرار داریم گفت: تاکید می کنم که عید غدیر خم سند ما شیعیان است، باید روز عید غدیر را گرامی بداریم و جشن بگیریم.

انتهای پیام

کد خبر 677293

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =