برای« رتبه بندی معلمان» و «همسان سازی حقوق بازنشستگان» جلسه ویژه برگزار شد

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تشکیل جلسه ویژه و مشترک دیوان محاسبات و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد که در این جلسه رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به تشکیل جلسه مشترک دیوان محاسبات و امور مالی مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: در این جلسه، اجرای بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه ۱۴۰۰ گزارش بحث و بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه به ویژه در رابطه با نظام رتبه بندی معلمان، همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری بحث شد و در نهایت مقرر شد دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان برنامه و بودجه طی هفته آینده در خصوص میزان منابع مورد نظر برای اجرای این موارد گزارش کاملی ارائه کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: در این جلسه از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست شد در اسرع وقت کمیسیون مشترکی را برای پیگیری نظام رتبه بندی معلمان و قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان که در حال وصول از دولت است تشکیل دهد تا به سرعت موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود: دو ماده از مواد برنامه ششم توسعه یعنی ماده ۳۰ همسان سازی حقوق بازنشستگان که حق مسلم همه بازنشستگان کشوری و لشکری است همچنین نظام رتبه بندی معلمان بر اساس ماده ۶۳ برنامه ششم، از مطالبات برحق فرهنگیان است.

حاجی بابایی گفت: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس حمایت خود را از لایحه دائمی شدن قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، همچنین نظام رتبه بندی معلمان و نیز از شمول هماهنگی حقوق بین اعضای هیت علمی وزارت علوم و وزارت بهداشت و تسری آن به موسسات آموزشی و تحقیقاتی و دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی اعلام کردند.

منبع : راهبردمعاصر
انتهای پیام/
کد خبر 677385

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • اذری IR ۰۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  0 0
  رتبه بندی امسال هم اجرا نخواهد شد همکارانی که سی سال تمام کرده اند دقت کنند
 • سید IR ۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  0 0
  الکیه .باور نکنید.
 • IR ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  0 0
  قبلا در مورد حق مناطق جنگی بازنشستگان تمام این غلط ها را فرمودین! !!!
 • مجید IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  0 0
  فقط حرفهای تو خالی عمل هیچی جلسه برای چی ده سال هست در مورد یکسان سازی حقوق و رتبه بندی حرف میزنید باز هم خوبه روتون میشه حرف بدون عمل بزنید
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  0 0
  ازاین همه خبرسوخته خسته شدیم فقط حقوق مسئولان سریع وبی مشکل افزایش پیدا می کند فرهنگیان تنها حرف می شنوند واز افزایش خبری نیست