تحقیقات درباره حادثه حمله به کنگره را تحریم شد

در پی اعتراض و تحریم جمهوری خواهان علیه پرونده تحقیقاتی حمله به ساختمان کنگره در جریان انتخابات اخیر ریاست جمهوری در آمریکا، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد اجازه نمی‌دهد جمهوری خواهان در روند این پرونده نقشی داشته باشند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  به نقل از الجزیره، در پی اعتراض و تحریم جمهوری خواهان علیه پرونده تحقیقاتی حمله به ساختمان کنگره در جریان انتخابات اخیر ریاست جمهوری در آمریکا، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد اجازه نمی‌دهد جمهوری خواهان در روند این پرونده نقشی داشته باشند.

بر این اساس، جمهوری خواهان در بیانیه‌ای اعلام کردند جلسه هفته آینده مجلس نمایندگان آمریکا را که به منظور بررسی بیشتر حادثه ۶ ژانویه و حمله به ساختمان کنگره برگزار می‌شود را تحریم خواهند کرد.

کوین مک کارتی، یکی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس آمریکا که قراربود در پرونده تحقیقات حادثه حمله به ساختمان کنگره حضور داشته باشد از رویکرد مجلس و همچنین نانسی پلوسی به عنوان رییس مجلس به شدت انتقاد کرد.

کوین مک کارتی از طرفداران و متحدان دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکاست. تصمیم نمایندگان جمهوری خواه به تحریم کمیته بررسی حمله به کنگره پس از آن اتفاق افتاد که نانسی پلوسی با عضویت دو نماینده جمهوری خواه در این کمیته مخالفت کرد.

پلوسی در این رابطه اظهار کرد: به منظور پایبندی به صحت روند تحقیقات من درخواست عضویت جیم بنکس و جیم جردن را به کمیته این حادثه رد می‌کنم.

پلوسی ادامه داد: ماهیت بی سابقه حادثه حمله به ساختمان کنگره مستلزم اتخاذ تصمیم‌هایی بی سابقه است.

مک کارتی هم در بیانیه‌ای در واکنش به این سخنان پلوسی اعلام کرد: هر پنج نماینده جمهوری خواه از این پس در روند تحقیقات حضور نخواهند داشت و در مقابل بررسی‌های خود را در مورد حادثه حمله به ساختمان اصلی کنگره پیگیری خواهند کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: این تصمیم پلوسی باعث تشدید تنش و اختلافات بین نمایندگان دو حزب خواهد شد و تقریباً تمام جمهوری خواهان مجلس با این رویکرد مخالفند.

اکثریت نمایندگان جمهوری خواه مجلس آمریکا علی رغم خشونت‌های پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری در آمریکا هنوز به دونالد ترامپ وفادارند. طرفداران ترامپ سال گذشته با تحریک مستقیم او اقدام به حمله به ساختمان کنگره کردند که در جریان آن پنج تن جان خود را از دست دادند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان 

انتهای پیام/

کد خبر 677517

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =