کد خبر 677552
۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
آنچه درمورد رنگ‌ها در سینما نمی‌دانستید !

اگر می‌خواهید از روش انتخاب ترکیب رنگ در فیلم‌های سینمایی با خبر شوید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، به نقل از فیلم اِسکول ریجکتس، کنتراست نارنجی و آبی جزو جدا ناپذیری از فیلم‌ها در اوایل قرن بیست و یکم است.

در حدود دهه گذشته، استفاده از دو رنگ نارنجی و آبی در کنار هم به شدت محبوب شد. این نوع کنتراست رنگ در پوستر فیلم‌ها و روی صفحه نمایش مورد توجه عموم قرار گرفت. با این وجود گسترش این ترکیب رنگ و هدف آن، چیزی بیش از یک روند تصویری گذراست.

دلیل استفاده از دو رنگ متقابل در کنار هم چیست؟

استفاده از رنگ نارنجی و آبی، به دلیل تئوری رنگی آن، محبوب و مورد پسند است. در واقع رنگ‌هایی که در چرخه رنگ طرف مقابل همدیگر قرار می‌گیرند، با هم هماهنگ هستند. آن‌ها یکدیگر را به گونه‌ای برجسته می‌کنند که از نظر بصری چشمگیر باشد.

رازهای پشت پرده انتخاب رنگ بندی فیلم‌های خارجی+ فیلم

به علاوه، کنتراست مزیت بزرگ عکسبرداری به صورت سیاه و سفید است. طراحی فیلم بر اساس رنگ‌های مقابل هم در چرخه رنگ، برای یک هدف فنی مشابه به کار می‌رود. این تعریف، در یک کلمه مفهوم عمق یا به گونه‌ای دیگر، درام را توصیف می کند.

رازهای پشت پرده انتخاب رنگ بندی فیلم‌های خارجی+ فیلم

این نوع هماهنگی رنگ، عمیق‌تر و فراتر از هماهنگی دو رنگ مقابل هم از چرخه رنگ است. همانطور که در ویدئوی زیر مشاهده می‌کنید، طراحی هنری دو رنگ فقط از نظر فنی سودمند نیست؛ بلکه این نوع رنگ بندی، بخش قابل توجهی از چگونگی روایت فیلم‌ها را در نظر می‌گیرد.

دلیل دیگر محبوبیت استفاده از دو طیف رنگ نارنجی آبی در کنار هم، این است که به تشخیص چهره‌های بازیگران روی صفحه کمک می‌کند. زیرا رنگ پوست انسان در جایی از طیف رنگ نارنجی قرار می‌گیرد.

رازهای پشت پرده انتخاب رنگ بندی فیلم‌های خارجی+ فیلم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 677552

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =