دیر رسیدن آمبولانس مرگ دختر ۸ ساله را رقم زد !/ نبود آمبولانس فاجعه بار شد!

مرگ تلخ دختر ۸ ساله در بابلسر ابهامات زیادی داشت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مازندران پنجشنبه ۳۰ تیرماه ۱۴۰۰ بود که انتشار کلیپی دلخراش در فضای مجازی مبنی بر تلاش فردی برای احیای یک کودک خردسال پشت یک خودروی وانت در شهرستان بابلسر خبرساز شد.

این ویدئو فردی را نشان می داد که مشغول عملیات احیای یک کودک خردسال برهنه در پشت وانت است، گویا این کودک پس از خروج از دریا توسط ناجیان غریق به سمت مرکز درمانی رهسپار بود.

پس از پیگیری این موضوع و برسی دیگر تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مشخص شد که احمد امیری، ناجی غریق شهرستان بابلسر، همان فرد حاضر در ویدئو است که طی تماسی صحت و سقم ماجرا را از زبان او جویا شدیم.

احمد امیری از وقوع این اتفاق در روز چهارشنبه مصادف با عید قربان خبر داد و گفت: در گشت ساحلی، پس از نجات کودک خردسال و به دلیل داشتن علائم حیاتی و نبود آمبولانس در محل و همچنین تاخیر آمبولانس ۱۱۵ اورژانس ناچار به استفاده از خودروی وانت برای نجات جان کودک و انتقال آن به مرکز درمانی شدیم.

مرگ تلخ کودک در بابلسر

امیری با بیان اینکه تمام تلاش ناجیان غریق بر این اصل است که اتفاقی در سواحل نیفتاده و وظیفه ما تنها نجات و خروج غریق از دریاست و رساندن به مرکز درمانی بر عهده آمبولانس است اظهار کرد: دختر بچه ۸ ساله علیرغم داشتن نبض پس از انتقال به مرکز درمانی چند ساعتی در کما بود که در نهایت متاسفانه از دنیا رفت.

وی افزود: یکی از مسافران در ساحل که خانم دکتری بود علائم کودک را بررسی کرد و گفت که نبض دارد اما تماس های ما با اورژانس ۱۱۵ و تاخیر آن ها و گرمای هوا و هجوم مردم و شلوغی سبب این اقدام شد تا بتوانیم با انتقال سریع کودک به مرکز درمانی جان او را نجات دهیم.

کودک ۸ ساله قربانی نبود آمبولانس شد

امیری در پاسخ به این پرسش که آیا آمبولانس در ساحل مستقر نبوده خاطرنشان کرد: یک آمبولانس هلال احمر در ساحل مستقر بود، اما ۱۰ دقیقه قبل حادثه ای گزارش شد و آمبولانس هلال احمر به آن نقطه مراجعه کرد، در نبود هلال احمر با ۱۱۵ تماس گرفتیم اما چون اپراتور مرکزی است و حضور آنان زمان بر شد، برای اینکه زمان حیاتی از دست نرود ناچار شدیم با خودروی نجات غریق که متعلق به فرمانداری است دختر بچه را انتقال دهیم که متاسفانه بعد از ۱۲ ساعت کودک فوت کرد.

متاسفانه تماس ها و پیام های مکرر خبرگزاری ایسنا با نقی کریمیان، رییس هیئت نجات غریق استان مازندران، برای پیگیری موضوع و بررسی علل و عوامل این اتفاق به نتیجه نرسید و پاسخی دریافت نشد. گویا عدم پاسخگویی مدیران ارشد استان مازندران و سکوت خبری آنان به ویژه در ماه های اخیر در تمامی سطوح ارشد مدیریت سرایت کرده است.

هرچند تلاش های تحسین برانگیز و متعهدانه ناجی غریق بابلسری شایسته تقدیر است اما از ظواهر و شواهد موجود پیداست که امکانات و تجهیزات و زیرساخت های لازم در سواحل مازندران بسیار اندک و محدود است و این برای استانی که هرساله پذیرای میلیون ها مسافر است جای تامل دارد.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 677813

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =