انتقاد روسیه از اسلام‌هراسی در اروپا

وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از مسئله اسلام هراسی در اروپا و نیز مبارزه با مسیحیت در منطقه خاورمیانه از جامعه جهانی خواست به این مساله توجه کافی مبذول دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، لاوروف روز شنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی روسیه۲۴، خاطرنشان کرد که روسیه برای مقابله با این پدیده ها (اسلام هراسی و مبارزه با مسیحیت) قصد دارد حداکثر استفاده را از کنفرانس جهانی گفت و گوهای بین مذاهب و اقوام ببرد.

لاوروف افزود: وزارت امور خارجه روسیه با همکاری کلیسای ارتدوکس روس گامهایی را برای دفاع از مسیحیان برداشته است. اما هفتمین سال است که روسیه نمی تواند سندی را در سازمان امنیت و همکاری اروپا به تصویب برساند که رای جامعه جهانی در دفاع از مسیحیان و مسلمانان در اروپا را اعلام کند.

وزیر خارجه روسیه گفت: ما نمی توانیم اعلامیه ای را در مخالفت با اسلام هراسی و مبارزه با مسیحیت به تصویب برسانیم.

 لاوروف با انتقاد از رویکرد غرب در این مساله گفت: تاکنون غرب به اصطلاح روشنفکر این روند را مسکوت گذاشته است.  

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه ابراز امیدواری کرد که با همکاری اسقف ایلاریون رئیس اداره روابط کلیسایی خارجی کلیسای ارتدوکس روسیه بتواند نتایجی در این عرصه بدست آورد.

 وی افزود: روسیه برای دستیابی به این اهداف (مقابله با اسلام هراسی و مسیحی ستیزی) مصمم است حداکثر استفاده را از کنفرانس جهانی گفت و گوهای بین مذاهب و اقوام ببرد. نشست آتی این کنفرانس در ماه می ۲۰۲۲ در سنت پترزبورگ برگزار خواهد شد.

به گفته لاوروف، موضوعات دستور کار این کنفرانس با همکاری وزارت خارجه روسیه با کلیسای ارتدوکس روس تنظیم خواهد شد.  

وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات آمریکا برای ایجاد تفرقه بین کلیساهای ارتدوکس در کشورهای مختلف اشاره کرد که تفرقه در کلیسای ارتدوکس در اوکراین و اقدامات ضد کلیسای ارتدوکس روس در اوکراین از آن جمله بود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/*

کد خبر 677837

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =