اطلاعات خصوصی دختران و پسران در دست باندی شرور! / به دام افتادند!

سرهنگ آرش ابراهیمی رییس پلیس فتا استان لرستان از انهدام باند منتشر کننده تصاویر خصوصی شهروندان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی توسط پلیس فتا بروجرد خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سرهنگ آرش ابراهیمی گفت: اشخاصی با دسترسی به تصاویر خصوصی شهروندان بروجردی بخصوص دختران و پسران جوان و انتشار آنها در پیج اینستاگرامی با ۹۴۰ دنبال کننده موجب تشویش اذهان عمومی علیه قربانیان خود با نشر اکاذیب می شدند. 

این مقام انتظامی بیان داشت: با بررسی محتوی منتشر شده توسط متهم و همچنین اظهارات شکات سرنخ های اولیه جهت پیگیری پرونده توسط کارشناسان پلیس فتا بروجرد دست آمد. 

سرهنگ ابراهیمی گفت: با تشکیل تیمی از کارشناسان پلیس فتا بروجرد و همکاری کارشناسان فتا استان یکی از متهمان شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شده و زمانی در برابر مستندات  قرارگرفت ضمن قبول بزه انتسابی لب به اعتراف گشوده و با معرفی همدستان خود ادامه تحقیقات را وارد فاز جدید کرد. 

رئیس پلیس فتا استان گفت: در یک عملیات هماهنگ دو نفر دیگر از همدستان متهم دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شدند که در ابتدا با انکار شدید هرگونه ارتباط با پیج مجرمانه، خود را بی اطلاع  قلمداد می نمودند اما زمانی در برابر مستندات و اظهارات صریح متهم اصلی پرونده قرار گرفتند به جرم خود معترف شدند. 

سرهنگ ابراهیمی ادامه داد: در بازجویی از نفرات دستگیر شده مشخص شد در زمینه  امنیت پیج های ایسنتاگرام فعالیت می نمایند که برخی دارندگان پیج های اینستاگرام  امنیت پیج کاربری خود را به متهمان واگذار کرده اند و  تمام دسترسی های لازم اهم از شماره تلفن همراه، ایمیل، نام کاربری و پسورد عملا تمام اطلاعات لازم جهت هک پیج های خود را در اختیار متهمان قرار داده اند. 

وی افزود: زمانی متهمین به پیج های قربانیان خود دسترسی پیدا می کردند تصاویر ارسال شده توسط مخاطبین در چت های خصوصی را کپی نموده و در پیج مجرمانه خود با استفاده از الفاظ و صفات غیر مرتبط باز نشر کرده و از این طریق اقدامات مجرمانه خود را پیش می بردند. 

رئیس پلیس فتا استان لرستان ضمن اعلام هشدار به مجرمان سایبری در خصوص امنیت شهروندان گفت: امنیت شهروندان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خط قرمز پلیس فتا می باشد که در صورت مشاهده هرگونه ناهنجاری در فضای مجازی پلیس فتا مقتدرانه وارد عمل خواهد شد تا این فضا را برای مجرمین ناامن  کند و مجرمان سایبری اطمینان داشته باشند هیچ گونه مصونیتی در این حوزه نخواهند داشت.

این مقام انتظامی از شهروندان در خواست کرد نسبت به انتشار تصاویر و فیلم های خصوصی در فضای مجازی حساسیت بیشتری داشته باشند تا در دام مجرمین سایبری گرفتار نشوند و در صورت رویت هرگونه موارد مجرمانه مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت گزارشات مردمی به کارشناسان ما گزارش دهند.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 677925

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =