ثبت نام ۵۸ تا ۶۰ ساله ها برای دریافت واکسن کرونا

وزیر بهداشت در نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی، دستور العمل جدید واکسیناسیون در خصوص گروه های سنی ۴۸ تا ۵۰ و ۵۸ تا ۶۰ ساله در کشور را ابلاغ کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، تزریق عمومی واکسن کرونا مهمترین راهکار مقابله با شیوع این بیماری محسوب می شود. تا کنون ۱۴ میلیون و ۳۴۷ هزار و ۸۰۰ دُز واکسن کرونا وارد کشور شده است. از این میان ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دُز واکسن کرونا توسط هلال احمر به ایران آمده است. همچنین باید توجه داشت که در ۲۴ ساعت گذشته مجموعا ۲۳۹ هزار و ۱۸۳ دُز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شده و در مجموع متوسط تزریق روزانه واکسن کرونا در تعطیلات ۶ روزه، تنها ۲۴۱ هزار و ۱۸۳ دُز بوده است.

دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستورالعمل جدید واکسیناسیون در کشور را ابلاغ کرد.

 در این نامه آمده است: «رییس/ سرپرست محترم دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی؛ پیرو نامه شماره ۱۰۰/۵۴۰ مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ در صورتیکه دانشگاهی به حد نصاب قید شده در نامه فوق الذکر در پوشش واکسیناسیون جمعیت ۶۰ سال به بالا و یا ۵۰ سال به بالا در استان های جنوبی و جنوب شرقی نرسیده است و ظرفیت خالی برای پذیرش دارد، می تواند جمعیت ۵۸-۶۰ سال و در استان های فوق الذکر ۵۰-۴۸ سال را با فراخوان ثبت نام و با تعیین نوبت واکسیناسیون انجام دهد.»

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 678022

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =