احساساتی شدن «کریم باقری» لحظه حرکت نمایشی شهریار!

در دقیقه ۷۴ بازی با تراکتور، سانترمهدی ترابی به شهریار مغانلو رسید و او با ضربه قیچی برگردان دروازه را نشانه گرفت اما با بدشانسی عجیب این بازیکن توپ روی سقف دروازه فرود آمد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، شاید صحنه ای که از دید دوربین های تلویزیونی مخفی ماند، نیمکت پرسپولیس در هنگام ضربه قیچی برگردان شهریار مغانلو بود. کریم باقری که خودش استاد زدن گل های استثنایی در دوران بازی بوده و حتی یکی از زیباترین گل های تاریخ بوندس لیگا را با پیراهن آرمینیا بیله فلد زده (گلی که هنوز هم تیتراژ برنامه های تلویزیونی ورزشی آلمان مربوط به بوندس لیگاست) است در هنگام نواخته شدن قیچی برگردان شهریار مغانلو از جای خودش برخاست.

آقا کریم که معمولا انسان خونسردی است روی ضربه شهریار مغانلو نتوانست احساسات خودش را کنترل کند و برای مهاجم پرسپولیس دس زد. مربی پرسپولیس خیلی هم حسرت خورد که چرا ضربه آکروباتیک شهریار مغانلو با بدشانسی این مهاجم تبدیل به گل نشد و به جای تور روی سقف دروازه تراکتور فرود آمد.

به نظر می رسید آقا کریم که متولد دهه ۵۰ است و به طور قطع و یقین فیلم " فرار به سوی پیروزی" ساخته جان هیوستون افتاده باشد. فیلمی مشهور در ایران که بچه های نسل ۴۰ و ۵۰ به خوبی آن را به یاد دارند. در آن فیلم شماری از اسرای متفقین پیشنهاد افسران آلمانی برای یک بازی فوتبال میان متفقین و تیم ملی آلمان را می پذیرند. مسابقه قرار است در پاریس برگزار شود و گروه های مقاومت تصمیم می گیرند بازیکنان تیم متفقین را بین دو نیمه فراری بدهند.

برای متولدین دهه۵۰  که دوران کودکی‌شان را در دهه۶۰ سپری می‌کردند و در برهوت سرگرمی آن دوره، هم فوتبال‌دوست داشتند و هم سینما، «فرار به سوی پیروزی» فیلم مهم و تاثیرگذاری بود. کارگردان کهنه‌کار هالیوودی خوب توانسته از ستارگان فوتبال بهره بگیرد (این را  بعد از تماشای نمونه‌های ایرانی بهتر درک کردیم)؛ ستارگانی که در قالب فیلم متفقین مقابل تیم ارتش آلمان می‌ایستند و با درخشش آردیلس ، پنالتی‌گرفتن استالونه و قیچی برگردان معروف پله هم روی نازی‌ها را کم کنند.

سکانسی که پس از سال‌ها همچنان در یادها مانده جایی است که پله افسانه فوتبال برزیل با یک ضربه قیچی برگردان دروازه نازی ها را باز می کند و یک افسر آلمانی ایستاده برای این بازیکن مثلا متفقین دست زده و او را تشویق می کند.

منبع : خبر ورزشی
انتهای پیام/
کد خبر 678175

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =