کد خبر 678238
۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۵
از روز عید غدیر معلمان واکسینه می‌شوند

رئیس مرکز مدیریت شبکه بهداشت وزارت بهداشت توضیحاتی در مورد اولویت های واکسیناسیون کرونا در ارائه کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، واکسن کرونا چند ماهی است که در کشورمان بر اساس اولویت های تعیین شده به افراد تزریق می شود. طی هفته های گذشته سرعت واکسن کرونا مورد انتقادات فراوان قرار گرفته بود. اخیراً تا حدودی سرعت تزریق واکسن کرونا افزایش یافته است. واکسن کرونا برای معلمان نیز از روز عید غدیر آغاز می شود. با تزریق واکسن کرونا به معلمان، آموزش ها نیز حضور خواهند بود.

جعفر صادق تبریزی، رئیس مرکز مدیریت شبکه بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به زمان واکسیناسیون گروه مشاغل حساس بیان کرد: طبق برنامه ریزی که داشتیم، تزریق واکسن کووید-۱۹ گروه‌های شغلی حساس برای مرداد ماه پیش‌بینی شده است و الان برای ۹ گروه شغلی حساس در حال برنامه‌ریزی هستیم و انشاالله واکسیناسیون معلمان در روز پنجشنبه مصادف با عید سعید غدیر خم شروع می‌شود و گروه‌های شغلی دیگر هم ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: برای هر گروه شغلی یک رابط تعیین شده است تا آن رابط هماهنگی‌های لازم را با مدیران مربوطه در سازمان‌های ذیربط انجام دهد، بنابراین بر اساس اولویت بندی که شده، مرداد ماه تمام گروه‌های شغلی حساس تزریقشان شروع می‌شود.

تبریزی افزود: بعد از اتمام این ۹ گروه حساس، گروه‌های دیگر شامل خبرنگاران، دانشگاهیان، رانندگان تاکسی و اتوبوس و ...واکسینه می‌شوند.

وی در مورد واکسیناسیون مهمانداران قطار و هواپیما، گفت: این گروه نیز در دسته شغلی وسایل حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی قرار دارند که در مرداد ماه واکسن دریافت خواهند کرد و به زودی زمان انجام واکسیناسیون اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 678238

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =