ثبت نام واکسن کرونا بیماران دیابتی / طریقه ثبت نام

افراد دیابتی بالای ١٨سال، بیماران خاص، رانندگان، معلمان ابتدایی و اساتید در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار گرفتند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، با دستور جدی سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افراد دیابتی بالای ١٨سال، بیماران خاص، رانندگان، معلمان ابتدایی و اساتید در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار گرفتند. 

سعید نمکی وزیر بهداشت روز گذشته طی یک نامه به سخنگوی ستاد مقابله با کرونا ضمن قدردانی از زحمات کلیه همکاران و دستاندرکاران واکسیناسیون کووید – ۱۹ اعلام کرد: باتوجه به تأمین واکسن مورد نیاز از طریق واردات و تولید داخل، ضروریست تعداد افراد در گروه‌های زیر را سریعاً به اینجانب اعلام نمائید تا با طی مراحل لازم، واکسیناسیون این گروه آغاز گردد.

- کلیه بیماران دیابتی بالای ۱۸ سال به تفکیک استان‌ها (اخیراً سامانه ثبت بیماران دیابتی کشور با کدملی در معاونت محترم درمان راه‌اندازی و موارد را ثبت کرده که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.) آدرس سامانه ثبت نام بیماران دیابتی: rda.behdasht.gov.ir

واکسن


- بیماران خاص دیگری که باید در اولویت قرار گیرند و تاکنون واکسینه نشده‌اند.

- رانندگان تاکسی و خدمات حمل و نقل عمومی از قبیل ریلی، هوایی، زمینی.

- آموزگاران مدارس ابتدایی و متوسطه به تفکیک

- اساتید دانشگاه‌ها


تسریع در اعلام آمار تفکیکی فوق جهت برنامه‌ریزی عاجل واکسیناسیون گروه‌های مذکور از اولویت ویژه برخوردار است.

بدیهی است از لیست افراد اعلام شده باید کسانی که در گروه‌های سنی قبلی واکسینه شده‌اند حذف گردد.

سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا

به منظور زمان بندی و نوبت دهی تزریق واکسن کووید-۱۹ بر اساس سند ملی واکسیناسیون برای گروه های سنی اعلام شده، مقرر شده است فقط از طریق درگاه مذکور نسبت به ثبت نام و درج کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه متقاضیان اقدام شود.

لینک ثبت نام واکسن کرونا

سامانه واکسیناسیون کرونا در ایران به نشانی salamat.gov.ir آغاز به کار کرده و  در مرحله نخست متولدین سال ۱۳۲۰ و قبل از آن (افراد بالای ۸۰ سال) که که واکسن کرونا دریافت نکرده‌ بودند ‌یا از طریق خانه‌های بهداشت تماسی با آنها برای واکسیناسیون گرفته نشده بود، ثبت نام کردند. در این مرحله ثبت نام از متولدان ۱۳۴۰ و قبل از آن ( افراد ۶۰ سال به بالا) آغاز شده است.

نحوه ثبت نام واکسن کرونا در سامانه salamat.gov.ir

متقاضایان دریافت واکسن کرونا باید پس از ثبت نام در سامانه سلامت salamat.gov.ir منتظر دریافت پیامک به منظور مراجعه به مراکز واکسیناسیون باشند و از مراجعه حضوری بدون تعیین وقت خودداری کنند. ستاد مقابله با کرونا اعلام کرده است که ورود واکسن های وارداتی به کشور مشکلی برای واکسیناسیون افراد ۶۰ سال با بالا وجود ندارد.سامانه salamat.gov.ir  کار خود را از ۱۸ اردیبهشت با ثبت نام متولیدن ۱۳۲۰ و قبل آغاز کرد. در ادامه می توانید جزئیات ثبت نام در این سامانه را بخوانید.

ثبت نام واکسن کرونا

آدرس سایت ثبت نام واکسن کرونا

تنها نشانی معتبر برای ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir است. سامانه واکسیناسیون کرونا از روز ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰، سامانه تحت عنوان سامانه ثبت نام واکسن کرونا توسط ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت راه اندازی شده است تا به کمک این سامانه، واکسیناسیون کرونا به طور جامع در کشور انجام شود. ثبت نام در این سامانه کاملاً رایگان است.

شرایط ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir

سامانه salamat.gov.ir برای ثبت نام متولدین ۱۳۴۰ و ماقبل آن جهت ثبت نام واکسیناسیون کرونا بازگشایی شد.به این ترتیب سنین بالای ۶۰ سال می توانند جهت انجام واکسیناسیون کرونا، با مراجعه به سایت مذکور نسبت به ثبت نام و اخذ نوبت اقدام کنند. در همین راستا، دکتر علیرضا رییسی - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون بهداشت وزارت بهداشت نیز امروز از آغاز واکسیناسیون افراد ۶۰ سال به بالا از روز پنجشنبه ۲۴ تیرماه خبر داد. دکتر رئیسی با اشاره به اینکه با احتساب واکسن های وارداتی هیچ مشکلی برای واکسیناسیون افراد ۶۰ سال با بالا وجود نخواهد داشت، بیان کرد: با توجه به شروع واکسیناسیون گروه ۶۵ سال به بالا که خوشبختانه با نظم خوبی در حال انجام است، از هموطنان عزیز خواهشمندم در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند. چون افرادی که ثبت نام کرده اند تا ۲۵ تیرماه واکسیناسیون شان تمام خواهد شد.

ثبت نام کرونا

مراحل ثبت نام واکسن کرونا

در مرحله اول افراد برای ثبت‌نام واکسن کرونا ابتدا باید وارد درگاه salamat.gov.ir شوند.

واکسن کرونا

پس از انتخاب گزینه ثبت نام و انتقال به صفحه ورودی، باید کد ملی، تاریخ دقیق تولد متقاضی دریافت واکسن (روز، ماه و سال) را وارد کرد.

سامانه ثبت نام واکسن

در مرحله بعد باید شماره موبایلی را وارد کرد که کد تأیید ورود به سامانه برای آن شماره ارسال شود. نیاز نیست این شماره موبایل الزاماً متعلق به فرد متقاضی واکسیناسیون باشد. فقط باید شماره موبایلی را انتخاب کرد که در دسترس باشد. چرا که پیامک زمان و مکان تزریق دوز اول و دوم واکسن به همین شماره ارسال می‌شود. پس از وارد کردن کد امنیتی و انتخاب گزینه مرحله بعد؛ کد امنیتی به شماره موبایل وارد شده ارسال می‌شود.

ثبت نام واکسن

با ورود کد تأیید، باید نام استان و شهر محل سکونت متقاضی واکسن را وارد کرد.

ثبت نام واکسن کرونا salamat.org

در مرحله بعد اسامی خانه‌های بهداشت مشخص شده و متقاضی می‌تواند نام یک خانه بهداشت را انتخاب کند.

واکسن کرونا

در این مرحله ثبت‌نام تمام می‌شود و بعد از آن باید منتظر بود تا پیامک زمان و مکان تزریق واکسن کرونا برای افراد ارسال شود.

نحوه ثبت نام واکسن کرونا در سامانه salamat.gov.ir

منبع : افکار
انتهای پیام/

کد خبر 678263

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =