تزریق ۲۳ هزار دُز واکسن کرونا در ورامین

فرماندار ورامین گفت: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون سراسری گروه‌های هدف علیه بیماری کووید. ۱۹ تاکنون، ۲۳ هزار و ۳۰۴  دُز واکسن در این شهرستان به گروه‌های هدف تزریق شده است.

حسین کاغذلو در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: از آغاز زمان اجرای طرح واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کرونا تاکنون ۲۳ هزار و ۳۰۴ دُز واکسن به گروه‌های هدف تزریق شده که از این تعداد، ۱۸ هزار و ۵۴۶ دُز مربوط به سالمندان بالای ۵۸ سال است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستان اجرای طرح محله محور موسوم به شهید حاج قاسم سلیمانی در مناطق مختلف ورامین گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون، تاکنون تعداد ۱۲ هزار ۹۰۰ مورد تست سریع (Rapid) و ۵ هزار و ۸۹۵ مورد تست PCR در مناطق مختلف شهرستان از مردم گرفته شده و افراد که نتیجه تست آنان مثبت بوده، به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

فرماندار ورامین عنوان کرد: طی این مدت، سلامتی ۱۶ هزار و ۴۵۴ نفر از افرادی با بیماران کرونایی در تماس بودند رهگیری شد تا مشکلی برای آنان در ابتلا به بیماری به وجود نیاید.

وی افزود: در حوزه نظارت و بازرسی از واحدهای مختلف، از اول خرداد تاکنون، ۱۵ هزار و ۸۰۱ مورد بازرسی از مناطق مختلف ورامین انجام شده که از این تعداد، ۲ هزار و ۷۴۹ بازرسی به صدور اخطار و ۲۰۱ واحد نیز به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پلمب شدند.

کاغذلو گفت: طی این مدت، ۳۱۶ بسته غذایی بین خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا توزیع شده است.

وی بیان داشت: به منظور کمک به افرادی که امکان مراجعه به پزشک ندارند، تیم‌های مراقبت در منزل ۶۲۸ نفر را در منزل ویزیت کردند که از این تعداد، ۹ نفر به بیمارستان ارجاع داده شدند.

فرماندار ورامین اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح شهید سلیمانی (آذرماه سال گذشته) تاکنون ۱۸ هزار و ۵۴ نفر به بیمارستان‌های ورامین مراجعه کردند که از این تعداد، ۱۱ هزار و ۵۹۵ نفر به صورت سرپایی درمان شدند، ۶ هزار و ۴۸۴ نفر در بیماران بستری و ۴۲۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مداوا قرار گرفتند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

انتهای پیام/*

کد خبر 678292

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =