رئیسی در بدترین شرایط ممکن رئیس‌جمهور شد

روزنامه سازندگی ارگان حزب کارگزاران در صفحه اول امروز خود نوشت که دولت آینده در سخت‌ترین شرایط با مشکلات بجا مانده از دولت روحانی روبه‌رو است. شرایطی که قابل مقایسه با ادوار گذشته و جابجایی دولت ها نیست و در سخت‌ترین روزها، مشغول چیدن کابینه خود است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، روزنامه سازندگی ارگان حزب کارگزاران که در انتخابات ماه گذشته از رقیب آیت‌الله رئیسی یعنی عبدالناصر همتی حمایت می‌کرد، در سرمقاله امروز خود در گمانه‌زنی پیرامون کابینه احتمالی رئیس‌جمهور منتخب لیستی از وزیران و معاونان رئیس جمهور آینده منتشر کرده که معلوم نیست چه میزان صحت و سقم دارد، با اینحال نکته مهم در این گزارش، اعتراف روزنامه اصلاح طلب  به این مسئله است که  دولت آینده در سخت‌ترین شرایط با مشکلات بجا مانده از دولت روحانی روبه‌رو است. شرایطی که قابل مقایسه با ادوار گذشته و جابجایی دولت ها نیست.

سید ابراهیم رئیسی در بدترین شرایط ممکن رئیس‌جمهور شد و در سخت‌ترین روزها، مشغول چیدن کابینه خود است. کشور از چند سو مشکلات زیرساختی و مهمی دارد. چه در خصوص آب که به یکی از مهم‌ترین مسائل و مصائب کشور تبدیل شده است و چه در خصوص برق که عدم نوسازی صنایع و کمبود آب به خاموشی‌ها دامن زده است.

این روزنامه در ادامه به مشکلات سیاست خارجه به جا مانده از دولت روحانی اشاره کرده و می‌نویسد: آمریکا زمزمه‌های جدیدی را برای تحریم صادرات نفت ایران به چین مطرح کرده؛ سازندگی در ادامه با اشاره به ناکارآمدی مدیران فعلی و همچنین فساد در وجوه مختلف، چاره کار را در کار سخت و پرفشار دولت

متاسفانه ناکارآمدی مدیران و فسادهای گسترده، بنیه اقتصاد را زده است.   وضعیت اقتصادی در بحرانی‌ترین شرایط است و همین مسئله می‌تواند تبعات دیگری برای کشور داشته باشد. در این شرایط رئیس‌جمهور جدید باید کابینه‌ای بچیند تا بر ناکارآمدی غلبه کند و بتواند فساد را به کمک دستگاه قضایی از تمام بندهای خود بزداید. دنبال می‌کند.

منبع: مشرق نیوز

انتهای پیام/

کد خبر 678668

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =