کد خبر 686770
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
سهم ۶۵ درصدی عوارض ساختمانی از درآمدهای شهرداری‌ها

عضو شورای شهر تهران گفت: بی‌توجهی‌ها مانع تحقق کامل سهم ۶۵ درصدی عوارض ساختمانی شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حبیب کاشانی صبح امروز در جلسه رسمی شورای شهر تهران اظهار کرد: تا هفتم شهریور ماه ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد از مجموع ۲۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری منطقه ۲۰ محقق شده است.

وی با اشاره به تحقق ۵۰ درصد درآمد شهرداری منطقه ۲۰ تهران، گفت: با توجه به این‌که ۶۵ درصد درآمد شهرداری‌ها از محل عوارض ساخت و سازها تامین می‌شود، اما وجود برخی ضوابط موجب شده شهرداران مناطق قدمی برای انجام کار مردم برندارند.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت بازنگری در آئین‌نامه‌های شهرداری، بیان کرد: در حالی متاسفانه عوارض شهر برای ساکنان برخی مناطق شهر تهران تا ۱۵۰ درصد افزایش یافته است که نه مردم آن‌ها را پرداخت می‌کنند و نه شرایطی برای انجام کار مهیا است.

کاشانی تصریح کرد: اگرچه موافق برخورد جدی با متخلفان و تحقق بودجه‌های شهرداری هستیم، اما این مهم نباید موجب اخلال در ارائه خدمات به مردم شده و آنان را برای دریافت خدمات با مشکل و چالش مواجه کند.

وی اظهار کرد: معتقدم باید ساز و کاری تعریف شود که علاوه بر احصاء و کسب درآمدهای شهرداری در مناطق تهران، به دنبال راهکارهای مناسب‌تری برای مقابله با تخلفات و متخلفان آن هم بدون ایجاد مانع و مشکلی در ارائه خدمات از سوی مراکز خدماتی به مردم باشیم.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: نمی‌توان به دنبال تامین بودجه‌های شهر در مناطق شهرداری بود اما فکری هم به حال مشکلات تبعی ایجاد شده برای شهروندان تهرانی نبود، بنابراین رفع نقایص موجود در این زمینه باید به فوریت بررسی شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 686770

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =