تنها مرفهین بی‌درد از شرایط کنونی اقتصاد راضی هستند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: وضعیت اقتصادی امروز جامعه به گونه‌ای است که تنها طیف مرفهین بی‌درد از این وضع راضی هستند.

قاسم حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: اقشار متوسط و ضعیف جامعه از مهمترین بخش پایگاه اجتماعی نظام محسوب می‌شوند که در هشت سال دولت تدبیروامید به آن آسیب وارد شد. دولت سیزدهم مسئولیت سنگینی در حوزه تقویت پایگاه اجتماعی نظام دارد که در این حوزه باید بسیاری از متغیرها و عوامل مدنظر قرار گیرد تا پایگاه اجتماعی تقویت شود.

وی گفت: شروع و تثبیت انقلاب اسلامی و نظام‌سازی در جمهوری اسلامی ایران با اتکا به مجموعه‌ای از نیروهای مستضعف جامعه بوده و در دهه‌های گذشته نیز هرگاه انقلاب و حاکمیت نیاز به مدافع داشته، باز اکثراً از همان طیف به یاری انقلاب آمده است.

بیشتر بخوانید:

مردم تحمل گرانی های موجود را ندارند

کارشناس مسائل اقتصادی خاطرنشان کرد: با این حال وضعیت اقتصادی امروز جامعه به‌گونه‌ای است که تنها طیف مرفهین بی‌درد از این وضع راضی هستند؛ چراکه در حوزه زراندوزی و نوع زندگی تقریباً همه شرایط برای آن‌ها مهیاست و هیچ مانعی در مقابل آن‌ها نیست، اما غالب طیف مستضعف در تنگنا و فشار اقتصادی قرار داشته و طبیعی است که تحمل آن‌ها نیز نامحدود نخواهد بود.

وی معتقد است: اکنون که زمینه و بستر گسترش عدالت اجتماعی بیش از گذشته فراهم شده، چه کاری اولویت‌دارتر از این‌که با رسیدگی به مطالبات بر حق مدافعان اصلی امنیت کشور و خادمان ملت در برهه‌ای خطیر از قبیل تأمین شغل، معیشت و ارتقای منزلت اجتماعی آنان، اعتماد این قشر عظیم به نظام اسلامی تقویت شود؛ چراکه به تبع آن قدرت بازدارندگی نظام اسلامی مقابل هجمه‌های نرم و سخت دشمنان تقویت خواهد شد.

حبیب‌زاده با بیان این‌که مبارزه با فساد و حضور میدانی رئیس جمهور و وزرا و نیز صداقت در گفتار و عمل می‌تواند پایگاه اجتماعی نظام را تقویت کند، تصریح کرد: دولت سیزدهم که عنوان دولت مردمی را یدک می‌کشد، اگر به نفع مردم کار و تلاش نکند، قطعاً امیدها ناامید و یأس جامعه را فرا خواهد گرفت؛ پس دولت باید با پی بردن به حساسیت اوضاع از جان و دل برای خدمت به مردم مایه بگذارد.

انتهای پیام/*

کد خبر 687858

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =