پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در ورامین احداث می‌شود

نماینده مردم ورامین،‌ پیشوا و قرچک در مجلس از موافقت وزیر جهاد کشاورزی با احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در ورامین خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز؛ حسین نوش‌آبادی صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص دیدار با سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در این دیدار، سه درخواست مهم نماینده مورد موافقت وزیر جهاد کشاورزی قرار گرفت.

نوش‌آبادی با اشاره به اینکه شهرستان‌های ورامین و پیشوا قطب تولید محصولات کشاورزی و دامی استان تهران محسوب می‌شوند و تأمین کننده اصلی غلات و مواد پروتئینی و تولید گوشت قرمز و صیفی جات و محصولات گلخانه‌ای بشمار می‌روند گفت: این منطقه بیش از ۶۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد و در سال، ۵۰۰ هزار رأس دام سبک و سنگین پرورش می‌دهد، استعداد و ظرفیت ایجاد یک پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و دامی برای ارسال به سایر مناطق کشور و بازارهای بین المللی و کشورهای همسایه و ایجاد ارزش افزوده برای کشاورزان و درآمدهای ارزی ضروری است.

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس از موافقت وزیر جهاد کشاورزی با احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در ورامین خبر داد و عنوان داشت: دومین درخواست نماینده مردم در مجلس، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی جهت فرآوری محصولات کشاورزی بود.

وی بیان داشت: ایجاد صنایع تبدیلی را یکی از سودمندترین ارتباطات بین دو بخش صنعت و کشاورزی است و در حوزه کشاورزی باعث کاهش میزان بیکاری‌های دائمی و فصلی در مناطق روستایی می‌شود و زمینه مناسب را جهت توسعه بخش کشاورزی را فراهم می‌کند و به افزایش تولیدات، بهره‌وری و ایجاد فرصت‌های شغلی، کمک می‌کند و می‌تواند پیش نیاز استراتژی صنعتی شدن و تأمین‌کننده امنیت غذایی در کشور باشد که وزیر جهاد کشاورزی، با تأیید این موضوع را در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی برای شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک، قرار داد.

نوش آبادی اظهار داشت: در خواست افزایش سهمیه نهاده‌های کشاورزی و دامی، توسعه کانال‌های آب زراعی به روستاهای بخش جواد آباد و جلیل‌آباد، از جمله درخواست‌های دیگر بود که مورد موافقت وزیر جهاد کشاورزی قرار گرفت.

وی همچنین از دعوت وزیر کشاورزی برای سفر به منطقه و آشنایی بیشتر با مشکلات کشاورزان و دامداران از نزدیک خبر داد و بیان داشت: این موضوع نیز مورد قبول ساداتی نژاد قرار گرفت و مقرر شد طی ماه‌های آینده انجام شود.

انتهای پیام/

کد خبر 688347

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =