کد خبر 688470
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹
اصلاح سبک زندگی، تکلیف اصلی دولت در حوزه فرهنگ و خانواده

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: معتقدم حرکت در جهت اصلاح سبک زندگی می‌تواند شاهکار دولت در حوزه فرهنگ و خانواده بوده و در حکم سدی در برابر آسیب‌های اجتماعی عمل کند.

زهره سادات لاجوردی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز در بیان مهمترین اولویت‌های کاری دولت سیزدهم در حوزه زنان و خانواده اظهار کرد: یکی از آسیب‌های جامعه امروز تغییر سبک زندگی است.

وی گفت: بنابراین معتقدم بازنگری در سبک زندگی و بهره‌گیری از آموزه‌های دینی و سیره و روش ائمه اطهار علیهم‌السلام در این باره علاوه بر تحکیم بنیان خانواده، جامعه را از ابتلا به آسیب‌های اجتماعی مصون می‌دارد.

عضو فراکسیون زنان مجلس عنوان کرد: باید پذیرفت طی سال‌های اخیر به تناسب هجمه‌های فراوان دشمن در حوزه مباحث فرهنگی، شاهد خلا کم‌کاری و اهمال در این باره بوده و گاه با سرگرم شدن به مسائل اقتصادی و معیشتی از موضوعات فرهنگی غافل شده‌ایم.

بیشتر بخوانید:

سیره امام حسین(ع) تمدن ساز است

آسیب جنگ رسانه‌ای دشمن بر عدم فرزندآوری برخی خانواده‌ها

لاجوردی افزود: از سویی متاسفانه چه بسا در دولت پیشین عامدانه به موضوعات فرهنگی و اولویت‌هایی مانند تحکیم بنیان خانواده بی‌توجهی شده و دولتمردان خود را مقید و ملزم به سیاست‌‎گذاری و برنامه‌ریزی حول محور احیاء و تقویت سبک زندگی ایرانی اسلامی ندانسته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که غفلت از مباحث فرهنگی مرتبط با خانواده به‌عنوان عنصر اصلی جامعه‌ساز ما را به ورطه گرفتاری و ابتلای کشورهای غربی در آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی سوق داده و بر دامنه مشکلات در این حوزه‌ها می‌افزاید.

عضو فراکسیون زنان مجلس افزود: همچنین معتقدم در کنار برنامه‌ریزی مدون و کاربردی دولت در حوزه فرهنگ و تقویت بنیان خانواده، التزام به مباحث تربیتی و پرورشی از سنین پایه برای تربیت نسل سالم و آتیه‌ساز باید اولویت دولت باشد.

وی با انتقاد از بی‌توجهی به مباحث پرورشی در مهدکودک‌ها و رها شدن این مهم، ادامه داد: یکی از سیاست‌های اصلی دولت و دستگاه‌های فرهنگی باید توجه به بُعد پرورش در کنار مسائل آموزشی برای نسل امروزی باشد.

لاجوردی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار حمایت تمام قد دولت از زنان به ویژه زنان شاغل شد و برابری و تساوی حقوق برای زن و مرد را در حکم اجحاف در حق بانوانی دانست که علاوه بر فعالیت‌های اجتماعی، نقش محوری را در مدیریت خانواده و تربیت فرزندان بر عهده دارند.

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: البته مجلس یازدهم در طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده قوانین خوبی را به‌نفع جامعه زنان به ویژه بانوان شاغل وضع کرده است.

انتهای پیام/*

کد خبر 688470

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =