ظرفیت‌های اقتصادی ری چیست؟

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به ظرفیت‌های اقتصادی ری اشاره کرد که می‌تواند به رشد این شهرستان منجر شود.

غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: برای حل مشکلات شهرری باید فهرستی از فارغ‌التحصیلان و چره‌های مستعد و توانمند احصا شود و متناسب با این فهرست؛ دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادها بتوانند برایشان فرصت شغلی ایجاد کنند. مثلاً شهرری از ظرفیت‌های کشاورزی برخوردار است که در این رابطه لیست فارغ‌التحصیلان کشاورزی ساکن در شهر ری باید جمع‌آوری شود تا دولت از ظرفیت این فارغ‌التحصیلان برای پیشرفت کشاورزی در شهرستان ری استفاده کند. این موضوع در همه حوزه‌های شغلی و تحصیلی قابلیت به کارگیری و پیاده‌سازی را دارد.

وی گفت: همچنین شهر ری از کمبود تسهیلات رنج می‌برد. در بسیاری از موارد افراد کثیری وجود داشتند که برای رفع محرومیت در شهرری پای کار بودند اما به دلیل اینکه تسهیلات لازم وجود نداشته، مشکلات به قوت خود باقی مانده است؛ بنابراین حتماً باید تسهیلات ارزان‌قیمت تخصیص داده شود تا روند حل مشکلات این شهرستان مرتفع شود.

بیشتر بخوانید:

اماکن تاریخی ری؛ تکیه‌گاهی ملی که قدرش را نمی‌دانیم

بخشی از سود کارخانه سیمان تهران صرف بازسازی اماکن فرهنگی شهرری شود

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یکی از نقاط قوت شهرری را برخورداری از صنایع دستی و مشاغل خانگی دانست و در این رابطه خاطرنشان کرد: از گذشته شهرری به خاطر پیشینه تمدنی خود از صنایع دستی و مشاغل خانگی جذاب برخوردار بوده و همین مزیت در کنار وجود اماکن تاریخی می‌تواند به شهرستان ری رونق اقتصادی بخشد و به موتور محرک برای رشد اقتصادی ری تبدیل شود.

منتظری به پیشینه شهرری در حوزه تولید پوشاک اشاره کرد و افزود: ری باستان در حوزه تولید پارچه و ریسندگی صاحب نام بود؛ طوری که پارچه شهرری در ایران شهرت داشت. اگر صنایع تبدیلی و تکمیلی در ری شکل بگیرد می‌تواند فرصت‌های خوب شغلی را ایجاد کند. به نظر من باید فرمانداری و چهره‌های مرتبط و تأثیرگذار در حوزه ریسندگی و نساجی بنشینند و در خصوص تقویت این ظرفیت چاره‌اندیشی داشته باشند.

وی تصریح کرد: مهمترین معضلی که در شهرری وجود دارد همین مسئله بیکاری است. بیکاری به یک مشکل برای ری تبدیل شده. به‌دلیل نبود شغل این شهرستان با مشکلات اجتماعی مواجه است و از سوی دیگر ساکنان این منطقه از تهران در سایه نبود شغلی تمایلی به ازدواج و تشکیل خانواده ندارند.

انتهای پیام/

کد خبر 688498

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =