کد خبر 688522
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
کرونا سفره معیشت هنرمندان را تنگ‌تر کرد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ری گفت: شیوع بیماری کرونا و به‌تبع آن کاهش محسوس فعالیت‌های هنرمندان مشکلات اقتصادی و معیشتی را برای این قشر به‌وجود آورده است.

سیدحسن صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: هنرمندن با مشکلات و کاستی‌های فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند، البته معتقدم بخشی از این مسائل به همت اهالی هنر قابل حل است.

وی با اشاره به تاثیر کرونا در اقتصاد و معیشت جامعه هنری کشور، گفت: به منظور حمایت از هنرمندانی که شیوع کرونا مشکلات اقتصادی را برای آنان به وجود آورده بود، این افراد برای بیمه هنرمندان و یا دریافت تسهیلات به ستاد کرونا معرفی شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

سینما در سلطه سیاست‌ / پدرخوانده‌ها دایه‌های نامهربان هنر هفتم

احصاء ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری و ورزشی در سفر مجلسی‌ها به ری

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ری با اشاره به گسترده‌تر شدن فعالیت‌های فرهنگی و هنری در بستر فضای مجازی به ویژه در روزگار شیوع کرونا، خاطرنشان کرد: تقیوت پلتفرم‌ها و بسترهای فعالیت و کسب و کار در فضای مجازی می‌تواند در حکم اهرمی کمک برای هنرمندان باشد.

صفوی از فعالیت قریب به ۲ هزار هنرمند در شهرستان ری خبر و ادامه داد: بدون شک حمایت‌های عملی دولت از هنرمندان می‌تواند با رفع دغدغه‌های مالی آنان، زمینه را برای توسعه و تقویت فعالیت‌های هنری آنان فراهم کند.

وی خرید آثار هنری تولیدی را یکی دیگر از جنبه‌های حمایتی برای هنرمندان برشمرد و افزود: در این راستا می‌کوشیم با ایجاد کوچه باغ هنر شرایط را برای عرضه مستقیم آثار هنرمندان و بهبود ارتزاق آنان فراهم کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ری برگزاری جشنواره‌های ملی و بین‌المللی هنری، سینمایی و تجسمی را از دیگر ابعاد حمایتی برای هنرمندان برشمرد و تاکید کرد: برای این منظور تاکنون جشنواره‌های مختلفی در این شهرستان برگزار شده و یا هنرمندان شهرری با درخشش در عرصه‌های ملی و جهانی به عناوین درخشانی دست یافته‌اند.

صفوی با اشاره به احداث مجتمع فرهنگی هنری باقرشهر، گفت: از سویی به دنبال راه‌اندازی هنرستان تجسمی و توسعه فضاهای قرآنی برای بهره‌گیری دانش‌آموزان و والدین آن‌ها هستیم.

انتهای پیام/*

کد خبر 688522

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =