کد خبر 688915
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۴
دوران بزن و درو تمام شده است

امام جمعه حسن‌آباد خطاب به گروهک‌های نفاق و حامیان آن‌ها: گروهک‌های نفاق و حامیان آن‌ها باید بدانند و می‌دانند که دوران بزن و درو تمام شده است و دیگر نمی‌توانند در منطقه جایی و حضوری داشته باشند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام والمسلمین درگاهی امام جمعه حسن‌آباد با اشاره به رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس بیان داشت: هشت سال دفاع مقدس ملت مبارز و انقلابی ایران اسلامی در برابر تهاجم رژیم تا بن دندان مسلح بعثی عراق و حامیان استکباری آن یکی از به یاد ماندنی‌ترین صحنه‌های مقاومت و ایستادگی ملت آزاده ایران در جبهه مبارزه با استکبار جهانی است که با ایثارگری، از جان‌گذشتگی و رشادت‌های رزمندگان اسلام در راه نیل به آرمان انقلاب اسلامی و حمایت‌های همه جانبه دلاورمردان و شیر زنان ایرانی در تاریخ معاصر جهان به‌ثبت رسیده است.

خطیب جمعه حسن‌آباد در تشریح دفاع مقدس گفت: رزمندگان غیور و جان بر کف میهن اسلامی در هشت سال دفاع مقدس با الهام از آموزه‌های نهضت عاشورا و سرمشق قراردادن پیام عزت و آزادگی حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در برابر تجاوز همه‌جانبه استکبار جهانی جانانه ایستادند؛ خون پاک خویش را در راه حراست از اسلام اهدا کردند، به جهانیان درس مقاومت و ایثارگری دادند و با فریاد حسینی «هیهات من الذله» حماسه‌های بسیاری را رقم زدند تا ایران اسلامی را که پرچم دار اسلام ناب محمدی بود ، از گزند شرارت‌های دشمنان شیطان‌صفت به‌ویژه آمریکای جهانخوار و صهیونیسم بین‌الملل حفظ کنند و حقانیت، مشروعیت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان بکشانند.

حجت‌الاسلام درگاهی با توصیف حال و هوای عصر حاضر بیان داشت: این روزها هنگامی که یادی از دفاع مقدس می‌شود، دنیایی از شرف و حماسه ملتی نجیب و آزاده در اذهان تداعی می‌شود که عطر معنویت و صفای خاصی به ما ارزانی می‌دارد.

وی افزود: ملتی که با پرورش رزمندگانی حماسه‌آفرین مفهوم روشن «تعبد در برابر ولایت» را به نمایش گذاشتند و با انگیزه «ادای تکلیف» در پی «مرجع و رهبر» خود سر از پا نشناخته، به جبهه‌های حق علیه باطل شتافتند، طلوع عشقی بی‌بدیل را ترسیم کرده و به پیروزی بزرگی که حفاظت و صیانت از مکتب و عقیده بود دست یافتند؛ این درسی برای همه ما در تمام دوران زندگی است که راه و رمز موفقیت پیروی از ولی و استقامت در برابر استکبار می‌باشد.

بازی جدید آژانس هسته‌ای و موضع ایران‌

امام جمعه حسن‌آباد مطرح کرد: رافائل گروسی رئیس آژانس هسته‌ای در دیدار با رئیس انرژی هسته‌ای ایران طی گفتگوهای مختلفی از حق غنی‌سازی ۶۰ درصدی ایران گفته، صدور قطعنامه ضد ایرانی در وین را منتفی کرد، ولی مدیرکل آژانس در فردای آن روز در شورای حکام یک‌بار دیگر موضوع وجود آلودگی انسانی را پیش کشید و از همکاری نکردن ایران و تداوم پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرد.

وی افزود: در این موضوع چند نکته گفتنی است:
۱. اگرچه صدور قطعنامه علیه ایران در اجلاس اخیر منتفی شد اما تجربه چهل ساله ما ثابت کرده است که آن‌ها به‌دنبال ورود به‌عرصه‌های جدید تنش و التهاب هستند، لذا آژانس باید بداند که صدور هرگونه قطعنامه احتمالی علیه ایران در جلسات آینده‌ی شورای حکام آژانس انرژی اتمی یا تلاش برای ارجاع مسأله هسته‌ای ایران به‌شورای امنیت می‌تواند به‌کلی روند مذاکرات را مختل نماید و واکنش شدید ایران را در پی داشته باشد.

۲. آمریکا و اروپا و آژانس باید بدانند که فضای دولت و مجلس و قوای مختلف و دستگاه‌های راهبردی ایران، فضای جدیدی است. دولت جدید ایران باپشتوانه مصوبه مجلس و هماهنگی همه قوا، به‌وهیچ‌وجه مذاکرات بی‌نتیجه و فرسایشی را ادامه نخواهد داد؛ دولت و مردم غیور ایران دیگر تمایلی به ‌باقی ماندن در برجام به‌هر قیمتی ندارد. باید بدانند فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده، تداوم شرایط فعلی چالش چندان زیادی برای ایران ایجاد نخواهد کرد و ایران انقلابی با رویکردها و راهبردهای جدید راه پیشرفت و تعالی را ادامه خواهد داد.

عملیات مقتدرانه پهبادی و موشکی ایران برعلیه منافع تروریسم در کردستان عراق

حجت الاسلام درگاهی با اشاره به فعالیت‌های دشمنان در مرزهای غربی کشور و پاسخ دندان شکن ایران گفت: تحرکات شیطنت‌آمیز و خبیثانه گروه‌های وابسته به سرویس های اطلاعاتی آمریکایی و اسرائیلی به ‌منظور ناامن‌سازی مرزهای غربی ایران که همزمان با تحولات افغانستان در مرز شرقی شکل گرفت، توسط این اقدام بجا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خنثی شد و ضرب شستی به گروهک‌های نفاق و حامیان آن‌هاست و حامیان آنها باید بدانند و میدانند که دوران بزن و درو تمام شده است و دیگر نمی‌توانند در منطقه جایی و حضوری داشته باشند.

انتهای پیام/*

کد خبر 688915

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =