اجرای هزاران ویژه‌برنامه بزرگداشت دفاع مقدس در پایتخت / برپایی مراسم جاماندگان اربعین در تهران

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ گفت: دفاع مقدس بن مایه تمام اقدامات جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سردار حسن حسن‌زاده دقایقی قبل در نشست خبری هفته دفاع مقدس با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس و آغاز جنگ تحمیلی به کشور اظهار داشت‌: در سی و یکم شهریور ۵۹ در مقابل چشمان جهانیان حمله گسترده‌ای به کشور ما آغاز شد و نوک پیکان این حمله صدام حسین قرار داشت.

وی گفت: اگر امروز تاریخ را مطالعه کنیم خواهیم دانست این جنگ جنگی تمام عیار و همه جانبه بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی آغاز شد وصدام حسین با انگیزه سرنگونی نظام جمهوری اسلامی که آن موقع نظامی نوپا بود، جنگ را آغاز کرد.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله وسلم با بیان این‌که دفاع جانانه ملت ما با محوریت جوانان آغاز شد، عنوان کرد: این دفاع هشت ساله بن مایه تمام اقداماتی است که امروز شاهد آن هستیم و این‌ها به برکت آن دفاع مقدس است.

وی یکی از ویژگی‌های آن دوران هشت ساله را دفاع همه جانبه با حضور همه اقشار دانست که هم جنگ را اداره و هم پشنیبانی از جنگ را برعهده داشتند.

سردار حسن‌زاده خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و فداکاری در دفاع مقدس ما شکل گرفت و دشمنان نتوانستند حتی یک وجب از خاک کشورمان را به تصرف درآوردند.

وی ادامه داد: پس از گذشت ۴۱ سال از آغاز دفاع مقدس شاهد هستیم که در تمام عرصه‌ها به برکت فرهنگ ایثار و فداکاری نه تنها در داخل که در خارج از مرزها این فرهنگ به‌عنوان الگو پذیرفته شده است.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله وسلم بیان داشت: اگر با وحدت کلمه همه در مقابل جبهه ظلم و استکبار بایستند قطعاً پیروز خواهند شد، امروز حلاوت و شیرینی پیروزی های جبهه اسلامی به برکت فرهنگ مقاومت است که در دوران دفاع مقدس تثبیت شد.

وی یادآور شد: امروز دیگر آمریکایی‌ها نمی‌توانند خود را قدرت جهان بدانند و این‌ها همگی از برکات دفاع مقدس و خون‌های پاک شهدا است. امروز جبهه مقاومت مستحکم به حرکت خود ادامه می‌دهد و هر روز شاهد اقتدار هرچه بیشتر جبهه مقاومت و انقلاب و موفقیت‌های این جبهه هستیم و به موازات آن روز به روز جبهه استکبار به نقطه افول خود نزدیک شده و شکست‌های سریالی را تجربه می‌کند.

سردار حسن‌زاده تاکید کرد: شکست مفتضحانه و خروج آمریکایی‌ها پس از ۲۰ سال از افعانستان چیزی جز سرافکندگی آنان را به جهان نشان نداد.

وی گفت: هفته دفاع مقدس هر سال برای بازگو کردن رشادت‌ها و تجدید خاطره شهدا و یادآوری فداکاری‌ها و زنده نگه داشتن همه ارزش‌های اسلامی انقلابی و ولایی است.

برگزاری رزم‌نمایش عملیات‌های دفاع مقدس در ۴ نقطه تهران

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله وسلم با بیان این‌که سپاه تهران بزرگ برای امسال برنامه‌های متنوع و مدونی را پیش‌بینی کرده، افزود: با توجه به شرایط کرونایی کشور به برکت طرح حاج قاسم سلیمانی و کاهش آمار مبتلایان و بهبود شرایط باید تمام برنامه های این هفته با توجه به این شرایط برنامه‌ریزی و اجرا شود تا ملت ایران از همه برنامه با رعایت همه پروتکل‌ها بهره‌مند شوند.

وی یکی از مهم‌ترین اقدامات در این راستا را امضای تفاهم‌نامه بین فرمانده سپاه و شهردار تهران دانست و گفت: در است راستا اقدامات مشترکی شکل گرفت و این تفاهم‌نامه برای تمام مناطق و نواحی شهرداری ابلاغ شده است.

سردار حسن‌زاده بیان کرد: یکی از بهترین فعالیت‌ها که مورد استقبال مردم قرار گرفته رزم‌نمایش‌های دفاع مقدس است، در این رزم نمایش‌ها عملیات‌های دفاع مقدس با شرایط شبیه‌سازی شده بازسازی می‌شود که در تهران بزرگ چهار رزم نمایش در چهار نقطه تهران بزرگ داریم و در این خصوص بزرگترین و مهم‌ترین رزم نمایش در بوستان ولایت در زمینی به‌مساحت ۳۰ هکتار انجام می‌شود.

وی با اشاره به بازآفرینی عملیات‌های دفاع مقدس در قالب در رزم‌نمایش‌ها در تهران بزرگ، خاطرنشان کرد: کوشیده‌ایم با بازآفرینی و بازسازی عملیات‌های دفاع شرایطی را فراهم کنیم که شهروندان حال و هوای دفاع رزمندگان در جبهه‌ها را تجربه کنند.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله وسلم گفت: در این راستا چندین عملیات غرورآفرین دفاع مقدس در بوستان‌ها و پارک‌هایی مانند فرهنگسرای بهمن، میدان امام حسین علیه‌السلام و تئاتر شهر بازسازی می‌شود.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در تهران بزرگ اجرای برنامه‌های زنده شامل گروه‌های سرود، تئاترهای خیابانی و روایت‌گری‌ها از دفاع مقدس در ۱۱۰ منطقه است، همچنین در این مناطق با برپایی ایستگاه‌های سلامت خدمات بهداشتی به مردم ارائه می‌شود.

تجلیل از ۶۰۰۰ جانباز تهران بزرگ / برگزاری طرح آبروی محله در پایتخت

وی تجلیل از ۶ هزار جانباز در تهران بزرگ و تحویل هدایایی درب منازل آن‌ها را از دیگر برنامه های این هفته برشمرد و افزود: در کنار این تجلیل میدانی برنامه هایی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تجلیل از رزمندگان دوران دفاع مقدس با همکاری بسیج تهران انجام می‌شود.

سردار حسن‌زاده خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که توجه ویژه ای به آن شده با توجه به محوریت برنامه‌های فضای بسته، فضاسازی محیطی گسترده در تهران شکل می‌گیرد توسط حوزه‌های مقاومت بسیج با همکاری شهرداری‌های مناطق ۲۲گانه با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ایجاد فضای فرهنگ جهاد و شهادت است.

وی برگزاری بیش از هزار یادواره شهدای مجازی و در فضاهای روباز را از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد و گفت: یادواره‌ها چند روز است آغاز شده و در فضاهای روباز و معابر باز و یا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گفته این فرمانده سپاه و اجرای برنامه‌هایی تحت عنوان آبروی محله جلوی درب منزل شهدا از دیگر برنامه های این هفته در تهران است و ادامه داد: در تهران بزرگ بالغ بر ۲۲ هزا شهید در تهران وجود دارد و اگر تمام همت خود را معطوف کنیم به برگزاری این مراسم بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی یکی دیگر از فعالیت‌های همه ساله دفاع مقدس را عطرافشانی مزار و مقبره شهدا توسط همه رده‌ها به‌صورت نمادین برگزاری مراسم خاصی در گلزار بهشت زهرا سلام‌الله علیها اعلام کرد و افزود: این مراسم در تمام امامزاده‌ها و مقبره شهدا به‌طور گسترده اجرا می‌شود.

برپایی پویش نفس در تهران

وی با اشاره به هدفگذاری تامین ۵ تا ۱۰ هزار کپسول اکسیژن برای بیماران کرونایی عنوان کرد: این کپسول‌های اکسیژن در پایگاه‌های بسیج و گروه‌های جهادی برای کمک به بیماران توزیع می‌شود.

سردار حسن‌زاده از برگزاری مراسم جاماندگان اربعین حسینی در تهران با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی خبر داد و گفت: در رابطه با چگونگی اجرای این مراسم و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مبدا و مقصد و کل مسیر جلساتی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: تنها ملتی که با وفاق و همدلی توانست مشکلات خود در مقابله با این بیماری را رفع کند ملت ایران بود که توانست بسیاری از نیازمندی های این بیماری را خود تولید کند و امروز صادرکننده بسیاری از این اقلام بهداشتی هستیم و امروز فرهنگ ایثار در کانون بهداشت و درمان جلوه گری می‌کند و امیدواریم شاهد رشد روزافزون این روحیه ایثارگری در داخل کشور و فراتر از مرزهای کشور باشیم.

انتهای پیام/*

کد خبر 688985

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات