باستان خبر داد:

توزیع ۳۵۰ هزار بسته‌ لوازم‌التحریر در کشور

پویش همکلاسی مهربان؛ فرصتی برای تمرین انفاق و ایثار
کد خبر 689514
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
توزیع ۳۵۰ هزار بسته‌ لوازم‌التحریر در کشور

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور گفت: در پویش همکلاسی مهربان ۳۵۰ هزار بسته‌ لوازم‌التحریر در ۳۲ استان کشور بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع و به آنان اهداء می‌شود.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز، مجتبی باستان ظهر امروز جریان اجرای پویش همکلاسی مهربان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان بسیج برای دومین سال با کمک تشکل‌های دانش آموزی و در آستانه آغاز سال تحصیلی پویش همکلاسی مهربان را برگزار می‌کند.

وی گفت: این پویش از تیر ماه امسال آغاز شده و تا پس از هفته دفاع مقدس ادامه دارد و در مجموع ۳۵۰ هزار بسته لوازم‌التحریر مورد نیاز به دانش‌آموزان نیازمند در ۳۲ استان کشور اهداء می‌شود.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور خاطرنشان کرد: شعار این پویش آن است که با همت خیرین و دانش‌آموزان باید شرایطی فراهم شود که هیچ دانش‌آموزی به دلیل نداشتن لوازم‌التحریر از تحصیل و مدرسه باز بماند.

پویشی برای تمرین ایثار و رونق تولید

باستان با اشاره به اهداف و ویژگی‌های برگزاری این پویش، تاکید کرد: ترویج روحیه انفاق، ایثار و فداکاری بین دانش‌آموزان به عنوان نسل چهارمی‌های انقلاب و تهیه و اهداء نوشت افزار و لوازم‌التحریر ایرانی اسلامی از جمله این ویژگی‌ها است.

وی عنوان کرد: تهیه و اهدای نوشت‌افزار ایرانی با تصاویر برگرفته از ارزش‌های اسلام و انقلاب علاوه بر اینکه از ورود کالاهای مشابه خارجی به کشور جلوگیری کرده و موجب تقویت اشتغالزایی، رونق و افزایش و تولید داخلی می‌شود.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور افزود: از سویی با توجه به اینکه یکی از اهداف سند تحول آموزش و پرورش واگذاری مسوولیت‌ها و پذیرش نقش اجتماعی برای دانش‌آموزان است، مشارکت آنان در اقداماتی از این دست تمرین خوبی برای کار و پذیرش نقش اجتماعی و تمرین انفاق برای آنان است.

باستان تصریح کرد: به این ترتیب در قالب پویش هم‌کلاسی مهربان کوشیده‌ایم از ظرفیت خیرین و تشکل‌ها کوشیده‌ایم علاوه بر مشارکت دادن دانش‌آموزان در رفع مشکلات و نیازمندی‌های همکلاسان آن‌ها، سهمی در ترویج تولید داخلی و اشتغالزایی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در هر استان خیرین و تشکل‌های دانش‌آموزی نوشت‌افزار مورد نیاز دانش‌آموز نیازمند آن استان را از بازارهای نزدیک محل زندگی خود تامین کرده‌اند تا این اقدام سهمی هم در رونق بازارهای محلی داشته باشد.

انتهای پیام/*

کد خبر 689514

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =