دولتِ جوان‌ِ فسادستیزِ کارآمد می‌خواهیم

کارشناس مسائل سیاسی گفت: جوان‌سازی، عدالت‌ و فسادستیزی از مهمترین مطالبات رهبر معظم انقلاب و از عوامل کارآمدی دولت هستند.

علی خزایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: جوان‌سازی در بدنه دولت همواره از موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و هست، حال اگر مبنای موفقیت و پیروزی دولت مردمی و انقلابی را عمل به منویات امام امت بدانیم، بایستی موضوعات مطرح شده از سوی معظم‌له در نخستین دیدارشان با اعضای هیئت دولت محور حرکت دولتمردان قرار گیرد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با دولتمردان دولت سیزدهم عدالت‌ورزی، فسادستیزی، احیای امید و اعتماد مردم و انسجام و اقتدار را به عنوان اولویت‌های اصلی فراروی دولت ترسیم و تبیین کردند.

خزایی بیان کرد: حرکت در مسیر تحقق اهداف و سرفصل‌های اصلی بیان شده موجب توفیق دولت در خدمتگزاری به مردم شده و در بستر آن نیز بازسازی انقلابی، عقلانی و خردمندانه اتفاق می‌افتد.

وی عنوان کرد: البته پُر واضح است که تحقق این مهم در گرو به‌کارگیری توان و ظرفیت نیروهای پرانرژی و پای کار جوان است، در این صورت انتظارات از دولت انقلابی که می‌بایستی برای بهبود اوضاع و رفع کژی و کاستی‌ها تلاش مضاعف و چندین برابری داشته باشد، برآورده می‌شود.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: توجه به این مهم ضروری است که کارآمدی و توفیق دولت جز در سایه اعتقاد به نیروی جوانی و اعتماد به جوانان متخصص، متعهد، توانمند و انقلابی محقق نخواهد شد، به این ترتیب جوان‌گرایی در بدنه و بخش‌های میانی دولت کرختی و سستی را از آن گرفته و شور و نشاطی مضاعف را به پیکره قوه مجریه تزریق می‌کند.

جوانان در بدنه مدیریتی کشور قرار گیرند

خزایی تاکید کرد: استفاده از نیروهای پویا، پرتوان و باانگیزه جوان در مدیران ستادی، استان‌ها و زیرمجموعه وزارتخانه‌ها ذخایر ارزشمندی را در اختیار مدیران ارشد قرار داده و از سویی بستزساز تربیت و پرورش مدیران آینده می‌شود.

وی ادامه داد: حقیقت آن است که به واسطه اهمال و کم‌کاری دولتمردان پیشین کارهای بر زمین مانده زیادی در کشور وجود دارد که حل و فصل آنها جز با جوان‌سازی دولت محقق نخواهد شد، از این‌رو معتقدم تزریق روحیه جوانی در بدنه قوه مجریه می‌تواند روند خدمت‌رسانی را سرعت و شتاب بیشتری بخشیده و به عامل و اهرمی قدرتمند برای بهبود خدمات و افزایش رضایت مردم بدل شود.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: با تامل در محتوای بیانیه گام دوم ابلاغی از سوی رهبر حکیم انقلاب اسلامی درمی‌یابیم اساس پیشروی کار بر عهده جوانان و با تکیه بر اصل عدالت نهاده شده است، این خود موید این مهم است که معظم‌له بر تقویت روحیه عدالت‌خواهی و اتکاء به ظرفیت عظیم جوانان به عنوان موتورهای محرک توسعه و پیشرفت در کشور تاکید دارند.
خزایی تصریح کرد: وقتی عرصه برای فعالیت اثرگذار جوانان مومن انقلابی عدالتخواه فراهم شده و آنان قدم در میان عمل بگذارند، یقینا از همه توان خود برای تحقق و اشاعه تشکیل دولت اسلامی بهره می‌گیرند.

وی اظهار کرد: زمینه‌سازی برای ورود نسل جوان به میدان عمل خود عاملی برای تحقق آرمان‌ها و اهداف والای انقلاب اسلامی است که اعتقاد و التزام به آنان در وجود جوانان انقلابی موج می‌زند.

پیوست عدالت به برنامه‌های دولت الصاق شود

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: تاکید جدی امام امت بر ضرورت الصاق پیوست عدالت به لوایح، مصوبات و برنامه‌های دولتمردان و دیگر مسوولان خود گواه آن است که مدیران ارشد کشور باید خود را ملزم به حرکت در مسیر تحقق مطالبات رهبر انقلاب دانسته و اجازه ندهند تصمیمات و اقداماتشان به این اصل مهم ضربه و خدشه‌ای وارد کند.

خزایی افزود: پس از انتشار بیانیه گام دوم که در آن به صراحت از تحقق نیافتن عدالت سخن به میدان آمده، بدیهی است که تحقق این مهم یکی از اولویت‌های اصلی کاری دولت به شمار می‌رود که اجرایی شدنش خود در گرو حضور جوانان در بدنه دولت است.

وی تاکید کرد: بر این اساس از دولت انقلابی انتظار می‌رود با عمل به منویات مقام معظم رهبری جوان‌سازی در بخش‌های مختلف، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در برش‌های استانی و شهرستانی را به منظور حرکت در مسیر اجرایی شدن این اصل مهم سرلوحه کار خود قرار دهد.

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه موفقیت دولت انقلابی جز در مسیر اطاعت از فرامین رهبری شدنی نیست، ادامه داد: تحقق جوان‌سازی دولت را در حوزه‌های اقتصاد، فرهنگ، رسانه، علم و تامین رفاه و سلامت مردم موفق داشته و بر کارایی آن می‌افزاید.

انتهای پیام/*

کد خبر 689542

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =