کد خبر 689675
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
آغاز برداشت زیتون از باغات کشت و صنعت مغان

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان گفت: برداشت محصول زیتون از باغات این شرکت آغاز شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، اسدالله محسن زاده ، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان گفت: ۳۰۰ هکتار از باغات این شرکت برای کشت زیتون اختصاص یافته و پیش بینی براین است میزان تولید این محصول نسبت به پارسال افزایش یابد.

او افزود: این محصول پس از برداشت جهت فرآوری کنسرو تحویل کارخانه پروسس میوه شده و با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک بسته‌بندی و با برند مغانه روانه بازارهای داخلی و بین المللی می‌شود.

محسن زاده ادامه داد:این بسته بندی دارای علامت استاندارد کنسرو زیتون مغانه بوده و به جهت کیفیت بالا با استقبال مصرف کنندگان روبرو شده است.

او با بیان اینکه احیاء ، بازسازی و کاشت باغات میوه با نهال و ارقام جدید زیتون در محل مجتمع باغات میوه شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در سطح ۱۰۰ هکتار اجرایی شده است افزود:پارسال احداث و کاشت باغات جدید زیتون در محل مجتمع باغات میوه در سطح ۱۰۰ هکتار با کشت ارقام جدید آربکنین ۱۸ و کرونایئکی جهت تولید روغن زیتون آغاز شد و با برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده سالانه با هدف بازسازی و احیاء باغات میوه بطور کامل، اقدام به احداث و کاشت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هکتار باغ مدرن با ارقام جدید انجام خواهد شد.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت مغان با بیان اینکه توسعه باغات این شرکت در دستور کار قرار گرفته است گفت: از ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغ در کشت و صنعت مغان یک هزار و ۲۰۰ هکتار آن بهره اقتصادی دارد و بقیه عمری بیش از ۳۰ سال دارند و ضروری است به احیا و نوسازی آنها اقدام شود.

محسن‌زاده تصریح کرد: در سال‌های اخیر ۴۷۰ میلیارد ریال برای باغات کشت و صنعت مغان هزینه شده است که بدلیل فرسودگی درختان بهره‌‍وری آن حتی به ۲۳۰ میلیارد ریال هم نرسیده است.

او با اشاره به بازدهی کم زراعت کشت و صنعت مغان در سال‌های اخیر، گفت: در این چند سال استاندارد لازم برای کشت و زرع و حتی کودپاشی فسفات در اراضی صورت نگرفته و از الگوی کشت هم در این شرکت غفلت شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 689675

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =