هفته دفاع مقدس زمانی برای یاد کردن از همه حماسه‌ها و فتح‌ها است

رئیس مجلس گفت: هفته دفاع مقدس زمانی برای یاد کردن از همه حماسه‌ها و فتح هاست؛ یادکردن از سرزمین‌هایی که خون فرزندان این مرز و بوم با باور به فرهنگ اهل بیت بر آن و بر آب‌های نیلگون خلیج فارس ریخت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در محل مجلس مشروطه برگزار شد، گفت: هفته دفاع مقدس زمانی برای یاد کردن از همه حماسه‌ها و فتح هاست؛ یادکردن از سرزمین‌هایی که خون فرزندان این مرز و بوم با باور به فرهنگ اهل بیت بر آن و بر آب‌های نیلگون خلیج فارس ریخت.

وی ادامه داد: رخدادهای دفاع مقدس هیچ کدام یادمان نرفته و شهدا ماندنی هستند. به تعبیر شهید آوینی زمان ما را برد و شهدا مانده اند.

قالیباف اظهار کرد: این سرزمین‌ها ما را آسمانی کرد. امام ما و شهدا در این مقطع زمانی دین خدا را زنده کردند. دفاع مقدس یادآور این است که مسلمانان وقتی آسمانی شدند و باور آسمانی آن‌ها مطابق سنن الهی بود، عزت یافتند.

رئیس مجلس تصریح کرد: همه پارامترهای مادی نشان می‌داد ما نمی‌توانستیم انقلاب کنیم و در همان ۱۵ خرداد ۴۲ از حوزه و دانشگاه می‌گفتند با رژیم تا دندان مسلح و آمریکا چطور می‌خواهید بجنگید؟ ما اتفاق با تکیه بر فرهنگ شهادت افتاد. بهشت را به بها می دهند و نه بهانه. کسانی به بهشت می‌روند که مجاهدت کنند تا صف مومنان از کفار جدا شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 689701

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =