کد خبر 689855
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
کاهش ۴۰ درصدی قیمت‌ ها با واردات خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان گفت: بر اساس قانونی که مجلس برای واردات خودرو تصویب کرده است اگر شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام این قانون را تأیید کنند، قیمت خودرو قطعاً تا ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حمیدرضا قندی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان با اشاره به رکود شدید بازار خودرو در ۱۵ روز اخیر، گفت: در این مدت قیمت خودروها نیز کاهش جدی داشته که ناشی از مصوبه مجلس درباره واردات خودرو بوده است.

وی افزود: همچنین موج چهارم شیوع ویروس کرونا در کشور، منجر به کاهش سفرها و در پی آن رکود در بازار خودرو شد. اکنون بازار خودرو با نبود مصرف کننده واقعی مواجه شده و خرید و فروش‌ها بسیار محدود است به طوری که تقاضای خودرو در دو هفته گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان گفت: بر اساس قانونی که مجلس برای واردات خودرو تصویب کرده است، صادرکنندگان می‌توانند در قبال صادرات کالا خودرو وارد کنند، اگر شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام این قانون را تأیید کنند، قیمت خودرو قطعاً تا ۴۰ درصد نیز کاهش خواهد یافت.

قندی با تاکید بر اینکه لازم است میزان واردات خودرو به اندازه‌ای باشد که بتواند تقاضای موجود را پاسخ دهد، اضافه کرد: آزاد شدن واردات خودرو موضوعی است که چندین سال است همواره صحبت‌هایی در مورد آن انجام می‌شود، اما اینکه مصوبه‌ها عملیاتی شود نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: تا کنون قوانین بسیاری در این رابطه مطرح شده، اما عملیاتی نشده است، واردات انبوه خودرو با تعدادی بیش از ۵۰ هزار دستگاه می‌تواند قیمت‌های موجود را بشکند، اما اگر کمتر از این مقدار، خودرو واردات شود تأثیر چندانی بر بازار نخواهد داشت.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان همچنین در رابطه با قیمت خودروهای داخلی با اشاره به کاهش بین پنج تا ۱۰ درصدی قیمت این خودروها گفت: برای مثال خودروی پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما که پیش از این مدت ۳۵۵ میلیون تومان قیمت داشت، ۳۵ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده و به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است.


منبع:ایمنا

انتهای پیام

کد خبر 689855

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =