کد خبر 690019
۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۵
ارزش پالایش یکم و دارایکم در ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

صندوق پالایش یکم، امروز در آخرین روز هفته جاری مثبت به اتمام رسید و در پایان معاملات ارزش هر واحد صندوق پالایش‌یکم با ۱.۸ درصد رشد نسبت به روز معاملاتی قبل ۷۵ هزار و ۳۴۰ ریال معامله شد، دارایکم نیز با افزایش ۰.۱۳ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۲ هزار و ۳۴۴ تومان معامله شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در ابتدا شتران با افزایش بیش از ۳ درصد؛ شبندر با افزایش بیش از ۱ درصد و شپنا با رشد بیش از ۱.۵ درصدی آغاز به کار کردند و در ادامه شپنا، شبندر، شتران و شبریز مثبت و متعادل بودند. امروز شاخص کل بورس با ریزش ۴ هزار و ۸۳۴ واحدی نسبت به روز سه‌شنبه به رقم یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحد نزول کرد، اما نمادهای پالایشی مثبت بودند و معاملات آن‌ها سبزپوش به اتمام رسید، شبندر (پالایش نفت بندرعباس) باز هم بیشترین خروج پول حقیقی را داشت و همچنین لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص داد، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به شتران معطوف بود. نماد شپنا هم جزو نمادهایی بود که بیشترین ارزش معاملات را داشت.
سهامدارانی که بعد از یک سال از فروش هنوز این صندوق را نگهداری کرده اند، الان زیان ۲۴ درصدی را متحمل شده‌اند.
نماد شتران (شرکت پالایش نفت تهران) با رشد ۳.۳۸ درصدی و نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا) افزایش ۲.۹۸ درصدی و نماد شبریز (پالایش نفت تبریز) با افزایش ۳.۰۷ درصدی و شبندر (پالایش نفت بندرعباس) با افزایش ۲.۰۵ درصدی امروز را به پایان رساندند.


ارزش پالایشی یکم ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

امروز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ معاملات سهم پالایش قیمت پایانی هر واحد از پالایش یکم با رشد ۱.۸ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۷ هزار و ۵۳۴ تومان معامله شد تا ارزش ۵۰۰ واحد از دومین ETF دولتی به ۳ میلیون و ۷۶۷ هزار تومان افزایش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از پالایش یکم با افزایش ۴.۶۳ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۷ هزار و ۷۴۴ تومان معامله شد.
این در حالی است که هر واحد از این صندوق به متقاضیان به قیمت ۱۰ هزار تومان و در مجموع ۵۰۰ واحد از آن به قیمت ۵ میلیون تومان فروخته شده بود.

صعود پالایش یکم و دارایکم در در روز سقوط شاخص‌های بازار

ارزش دارایکم چقدر شد؟

قیمت پایانی هر واحد از دارایکم با افزایش ۰.۱۳ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۲ هزار و ۳۴۴ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد از اولین ETF دولتی به ۲ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از دارایکم با افزایش ۲.۴۹ درصدی نسبت به روز معاملات ۱۲ هزار و ۶۳۵ تومان معامله شد.

صعود پالایش یکم و دارایکم در در روز سقوط شاخص‌های بازار

منبع : نبض بورس

انتهای پیام/

کد خبر 690019

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =