به اندازه بودجه عمومی کشور یارانه پنهان می دهیم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: یارانه پنهانی که هم اکنون در کشور پرداخت می‌شود چیزی حدود هزار میلیارد تومان یعنی تقریبا به اندازه بودجه عمومی دولت است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره برخی خبرها در رسانه‌ها مبنی بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین اظهار کرد: تا کنون هیچ ورودی به بودجه ۱۴۰۱ نشده و هیچ بحثی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی انجام نشده است.

وی ادامه داد: یکی از مباحثی که دولت و مجلس یازدهم آن را پیگیری می‌کنند ساماندهی بحث یارانه‌ها است. ما یارانه‌ای آشکار داریم که همان یارانه سوخت و نان و ... است و در بودجه هم در نظر گرفته شده است.

به اندازه بودجه عمومی کشور یارانه پنهان می دهیم

زنگنه گفت: یارانه پنهانی که هم اکنون در کشور پرداخت می‌شود چیزی حدود هزار میلیارد تومان یعنی تقریبا به اندازه بودجه عمومی دولت است.

این نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: بحث دیگر لزوم سروسامان دادن و اصلاح نظام پرداخت یارانه است. در جلسات در این باره رایزنی‌ها شده، ولی درباره حامل‌های انرژی و افزایش قمیت آن تاکنون صحبتی نشده است. علاوه بر این معتقدیم که هر گونه شوکی به مردم مخصوصا در حوزه‌هایی که جامعه هدف آن مردم هستند، تبعات منفی برای اقتصاد و مردم خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 690093

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =