دوران دفاع مقدس  باید همیشه زنده بماند

امام جمعه موقت ورامین گفت: دوران دفاع مقدس باید همیشه زنده بماند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین با اشاره به اینکه توجه به اربعین در تاریخ انبیا الهی نیز مورد توجه بوده است اظهار داشت: دست قدرت الهی در یک اربعینی گل آدم را بسرشت و وقتی آدم با فریب شیطان لباس بهشتی از تن درآورد به این جهان تبعید شد واز فراغ بهشت یک اربعین گریه کرد.

محمودی با اشاره به شرایط فعلی واکسیناسیون گفت: طبق نظر کارشناسان و متخصصان واکسن زدن در شرایط فعلی لازم است و باید به واکسن به عنوان یک تکلیف نگاه کرد وقتی کسی متشرع است باید فتوا عمل و موعظه بزرگان دین و مقام معظم رهبری برایش حجت شرعی شود و اطاعت کند.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به هفته دفاع مقدس بیان داشت: باید یاد آن دوران حماسه و ایثار همیشه زنده بماند، بیش از ۲۱۳ هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب شده است.

وی با بیان اینکه عراق با ۱۲ لشکر زرهی مکانیزه و ۳۶ تیپ مستقل از سه محور به ایران حمله می‌کرد گفت: آنان با ۵۴۰۰ تانک ۴۰۰ قبضه توپ ضد هوایی ۳۶۶ فروند هواپیما ۴۰۷ هلیکوپتر به جنگ آمدند و جنگ تحمیلی عراق و ایران طولانی‌ترین و پرهزینه ترین جنگ بوده است و پیش از جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم در طول هشت سال دفاع مقدس ۱۹ عملیات بزرگ ۱۹ عملیات متوسط و ۱۲۵ عملیات کوچک توسط رزمندگان اسلام انجام شد در طول ۸ سال یکهزار روز نبرد فعال بوده است.

خطیب جمعه ورامین عنوان داشت: بیش از ۲۱۳ هزار شهید تقدیم انقلاب شده است و با توکل به خدا و ایمانی که به او داشتیم و عراق فاقد آن بود نتیجه پیروزی در جنگ هشت ساله شد و در برابر قدرت‌ها با دفاع از خاک کشور حتی یک وجب از آن را از دست ندادیم.

محمودی با بیان اینکه رهبر ما مقتدرانه در برابر مستکبران ایستاده و قاطعانه سخن می‌گوید گفت: رئیس جمهور ما با صلابت در سازمان ملل سیاست‌های ننگین آمریکا و اروپا را به چالش می‌کشد و ملت ایران با ایستادگی می‌کنند و خم به ابرو نمی‌آورند، آری باید این دستاورد بزرگ را قدر دانست و راه دفاع مقدس را ادامه داد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران بیان داشت: امروز هم در حال دفاع و جنگ هستیم که خطرناک‌تر از از جنگ هشت سال دفاع مقدس می‌باشد و آن جنگ نرم است جنگ فرهنگی، جنگ با حجاب و عفت و غیرت و ایمان است آن روز فرمانده رشید سپاه خرمشهر گفت مواظب باشید ایمانتان سقوط نکند و دشمن امروز ایمان ما را نشانه گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه باید حوزه‌های امر به معروف و نهی از منکر در مساجد فعال شوند گفت: باید با ابزار تشویقی به پاسداشت حجاب بپردازیم، نوشتن و صورتجلسه کافی نیست امروز باید مردم وارد میدان شوند.

انتهای پیام/

کد خبر 690308

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =