کد خبر 690497
۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
سفیر ترکیه با سران طالبان دیدار کرد

سخنگوی طالبان در یک بیانیه اعلام کرد که سفیر ترکیه در کابل با سران این گروه به طور جداگانه دیدار و گفتگو کرده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، «محمد نعیم وردک» سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای که در توئیتر انتشار یافت، اعلام کرد که «عبدالسلام حنفی» از رهبران ارشد و سرپرست معاون رئیس الوزرای طالبان با «سیهاد اورگینای» سفیر ترکیه در افغانستان دیدار کرده است.

در این بیانیه آمده است که حنفی بر روابط دوستانه ترکیه و افغانستان تأکید کرده و اظهار داشته که «دو کشور دو ملت دوست و برادر بوده و دارای روابط عمیق و دیرینه هستند. دو کشور همچنین از پیوندهای مذهبی و فرهنگی برخوردارند».

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: «دولت طالبان خواهان توسعه روابط دیپلماتیک با ترکیه هستیم. امنیت در سرتاسر افغانستان تضمین شده است و ما خواهان آن هستیم که سرمایه گذاران ترکیه در عرصه‌های مختلفی در افغانستان سرمایه گذاری کنند».

این بیانیه همچنین به نقل از حنفی خاطرنشان کرد که طالبان خواهان تداوم همکاری ترکیه در حوزه‌های بهداشت، آموزش و امور بشردوستانه است.

در مقابل، سفارت ترکیه در کابل اعلام کرد که اورگینای همچنین با «لطیف منصور» سرپرست موقت وزارت آب و انرژی طالبان دیدار داشته است.

وزارت آب و انرژی افغانستان در بیانیه‌ای به نقل از سرپرست موقت این وزارتخانه بر تداوم و توسعه روابط حسنه و همکاری جویانه میان افغانستان و ترکیه تأکید کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 690497

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =