نباید تعطیلات پیش رو محلی برای افزایش بیماری کرونا در کشور باشد

معاون وزیر کشور گفت: تمام دغدغه و تلاش مجموعه ارکان تصمیم‌گیر کشور این است که دچار موج بعدی کرونا نشویم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسین ذوالفقاری در هشتاد و یکمین جلسه این کمیته که با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه خوشبختانه با سرعت گرفتن روند واکسیناسیون سراسری در کشور روند فوتی‌ها و مبتلایان به بیماری کرونا در کشور کاهش جدی پیدا کرده است، گفت: همین روند مدیریت بیماری باید با دو مولفه رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی و همراهی مردم در مساله واکسیناسیون تا مهار کامل این بیماری تداوم داشته باشد.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به در پیش بودن ایام تعطیلات در کشور گفت: باید با روش‌های اقناعی این موضوع در سطح جامعه تبیین شود که افزایش سفر و مسافرت‌ها باعث گسترش بیماری می‌شود و برای همین با توجه به روند مناسب مدیریت بیماری کرونا در کشور، نباید تعطیلات پیش رو به محلی برای افزایش بیماری در کشور تبدیل شود.

معاون وزیر کشور ادامه داد: باید با همان خط رنگ بندی شهرها که سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است؛ اجازه ورود مسافرین به شهرهای قرمز و نارنجی داده نشود.

ذوالفقاری درباره مراسم معنوی اربعین و ۲۸ ماه صفر اظهار کرد: مبنای برگزاری مراسم و عزاداری‌ها پروتکل‌های مصوب ایام ماه محرم است و در این خصوص ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا در چارچوب همان پروتکل‌ها نسبت به مدیریت بیماری اهتمام داشته باشند.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر این موضوع که تمام تلاش و برنامه با هدف کنترل موج بعدی بیماری است، تصریح کرد: دغدغه مجموعه ارکان تصمیم گیر بر این است که دچار پیک بعدی بیماری در کشور نشویم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 690724

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =