راهکار کاهش آمار مهاجرت روستاییان به شهرها چیست؟

فرماندار پاکدشت گفت: اجرای طرح‌ هادی و پرداخت تسهیلات به‌ منظور اشتغالزایی تأثیر زیادی در کاهش آمار مهاجرت روستائیان به شهرها دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستاهای بخش مرکزی به ریاست مهدی یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان پاکدشت و با حضور شیرازی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری، علیمحمدی معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری، خانی بخشدار مرکزی، علیدادی بخشدار شریف‌آباد و دیگر مسئولان در سالن جلسات بخشداری مرکزی برگزار شد.

فرماندار پاکدشت در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: اشتغالزایی و کارآفرینی از مهم‌ترین راهکارهای توسعه روستاها به شمار می‌رود و مسئولان مربوطه با ارائه تسهیلات و طرح‌های تشویقی و افزایش اشتغال‌زایی در روستاها، گام مهمی جهت جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها بردارند.

مهدی یوسفی جمارانی افزود: با توجه به اینکه روستاها منبع پویا در اقتصاد هستند، بنابراین روستاییان و کشاورزان بیش از دیگر مناطق به دریافت امکانات و خدمات برای تأمین نیازهای اساسی خود نیاز دارند، به همین دلیل باید خدمت رسانی بیشتری در این مناطق داشته باشیم تا شاهد توسعه بیش از پیش روستاهای شهرستان باشیم.

فرماندار پاکدشت ادامه داد: شوراهای اسلامی شهر و روستا با یک برنامه‌ریزی مدون برای ادامه توسعه و پیشرفت متوازن در سطح شهرستان تلاش کنند.

جمارانی افزود: عمران و توسعه روستاها یکی از برنامه‌های مهم در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم بوده که انسجام و تلاش شوراهای اسلامی در راستای به ثمر نشستن اهداف پیش رو ضروری است.

نماینده عالی دولت در شهرستان پاکدشت گفت : اجرای طرح‌های هادی و همچنین پرداخت تسهیلات به‌منظور اشتغالزایی تاثیر بسزایی در کاهش آمار مهاجرت روستائیان به شهرها خواهد داشت.

وی برلزوم تعامل هرچه بیشتر اعضای شوراهای اسلامی با مدیران دستگاه‌های اجرایی در جهت پیشبرد امور عمرانی و توسعه همه‌جانبه شهرستان تأکید کرد.

انتهای پیام/

کد خبر 690758

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =