بیش از ۱۵۵ هزار دُز واکسن کرونا در ورامین تزریق شد

فرماندار ورامین گفت: از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون سراسری کرونا تا کنون، ۱۵۵ هزار و ۵۶۳ دُز واکسن کرونا در دو نوبت اول و دوم به گروه‌های هدف تزریق شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز؛ حسین کاغذلو در جلسه ستاد کرونا شهرستان ورامین اظهار کرد: براساس سامانه سیب (سامانه یکپارچه بهداشت) و تا پایان روز سوم مهر، ۱۵۵ هزار و ۵۶۳ نفر دُز واکسن کرونا به گروه‌های هدف شهرستان ورامین تزریق شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح " اربعین سلامت" در ورامین گفت: این شهرستان با بسیج کلیه امکانات خود و با بهره‌گیری از توان و ظرفیت دستگاه‌های مختلف از جمله شبکه بهداشت و درمان، تأمین اجتماعی، سپاه پاسداران، آموزش و پرورش، امور مساجد، هلال احمر و بیمارستان‌های شهید مفتح و شهدای ۱۵ خرداد، تلاش دارد تا ظرف ۱۰ روز کل جامعه هدف را واکسینه کند.

فرماندار ورامین افزود: فعالیت بیش از۳۰ پایگاه در مناطق شهری و روستاهای بخش مرکزی و جوادآباد و افزایش ساعت کار این مراکز در دو نوبت صبح و عصر با استقبال مناسب مردم همراه شده و روزانه به طور متوسط حدود هفت هزار دُز واکسن به افراد بالای ۱۷ سال تزریق می‌شود.

کاغذلو گفت: دو پایگاه مسجد سجاد (ع) و درمانگاه سپاه پاسداران تا ساعت ۲۴ پذیرای شهروندان برای تزریق واکسن کرونا است.

وی افزود: به منظور دسترسی مناسب مردم به واکسن کرونا، یک پایگاه سیار نیز راه‌اندازی شده و نسبت به واکسینه کردن افراد اقدام می‌کند.

فرماندار ورامین با اشاره به اجرای موفق طرح محله محور شهید سلیمانی در شهرستان ورامین گفت: از ابتدای این طرح تا کنون، بیش از ۲۴ هزار و ۷۴ نفر به بیمارستان‌های ورامین مراجعه کرده‌اند که از این تعداد، ۱۷ هزار و ۶۱۷ نفر به صورت سرپایی درمان شدند، هفت هزار و ۵۲۸ نفر در بخش‌های کرونا بستری و ۴۴۷ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفتند.

کاغذلو گفت: طی این مدت، ۱۹ هزار و ۸۳۷ مورد تست کرونای rapid (سریع) و شش هزار و ۵۲۷ مورد تست کرونای PCR از افراد دریافت شده و سلامتی ۵۸ هزار و ۷۳۵ مورد از افرادی که با بیماران کرونایی در ارتباط بودند، رهگیری شد.

فرماندار ورامین همچنین از اجرای ۱۸ هزار و ۷۲۱ مورد بازرسی در حوزه بخش سلامت خبر داد و افزود: از مجموع بازرسی‌های صورت گرفته، سه هزار و ۳۶۸ مورد اخطار صادر و ۳۰۸ مورد به پلمپ واحدهای متخلف منجر شد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

انتهای پیام/
کد خبر 690762

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =