تزریق واکسن به گروه‌های آسیب‌پذیر تهران/ ۶ هزار کارتن‌خواب و معتاد هویت ندارند

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه از ۱۲ هزار نفر از گروه معتادان و کارتن‌خواب‌های شهر تهران برای فاز اول واکسیناسیون، نیمی بدون هویت هستند، گفت: این افراد از اسکن قرنیه فرار می‌کنند چون گمان دستگیری دارند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز؛ علی نصیری سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در سالن جلسات استانداری تهران اظهار کرد: حسب مصوبه جلسه گذشته و در راستای پویش واکسیناسیون عمومی در شهر تهران، شهرداری تهران ظرفیت تزریق ۲۰۰ هزار دوز را وعده کرد اما در عمل ظرفیتی بالغ بر ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار دوز به میدان آمد.

وی با اشاره به راه‌اندازی ۱۶ مرکز واکسیناسیون تجمیعی، ۳ مرکز واکسیناسیون خودرویی و ۱۰ مرکز سیار، افزود: ۱۳۱ واکسیناتور همزمان از ۸ صبح الی ۸ شب فعالیت دارند و در حال حاضر زیرساخت لازم واکسیناسیون مناطق تجمع گروه‌های آسیب پذیر نیز فراهم شده است.

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بیان کرد: مراکز سیار نیز به این دلیل ۱۰ مورد است که بیش از این بانک اطلاعاتی در خصوص گروه‌های آسیب پذیر موجود نیست.

نصیری با اشاره به موضوع واردات واکسن جانسون اند جانسون، گفت: گروه هدف معتادان و کارتن خواب‌های شهر تهران که در فاز اول ۱۲ هزار نفر مخاطب ما هستند، ۶ هزار نفر بی‌هویت می‌باشند که برای اسکن قرنیه نیز فرار می‌کنند چون گمان و ترس از دستگیری دارند.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای تزریق دوز واکسن به این گروه هدف آسیب‌پذیر و اعلام آمادگی از سوی شهرداری تهران، تصریح کرد: شهرداری تهران به عنوان بازو اجرایی ستاد کرونا استان تهران آمادگی دارد هر تصمیمی را عملیاتی کند.

انتهای پیام/*

کد خبر 690763

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =