کد خبر 691909
۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
کفتارهای کرونایی خوزستان به دام افتادند

کلاهبرداری با عنوان فروش داروی کرونا در فضای مجازی خوزستان شگردی برای فریب مردم بود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس پلیس فتا استان خوزستان از دستگیری فردی که در شبکه اجتماعی واتساپ اقدام به فروش داروی تقلبی کرونا کرده بود، خبر داد و گفت: شهروندان فریب تبلیغات کلاهبرداران با ترفند فروش داروی‌های ضد کرونا را نخورند.

سرهنگ کارآگاه علی حسینی، رئیس پلیس فتا استان خوزستان در رابطه با این خبر اظهار کرد: یکی از شهروندان با مراجعه به این پلیس از کلاهبرداری در فضای مجازی شکایت کرده و گفت در شبکه اجتماعی واتساپ با فردی که ادعای فروش داروی ضد کرونا را داشت، آشنا شدم و مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال برای خرید داروی کرونا به حساب وی واریز کردم، اما پس از دریافت محموله دارویی متوجه شدم که داروها تقلبی بوده و این فرد کلاهبردار است.

کلاهبرداری با داروی تقلبی کرونا

وی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی، با توجه به اهمیت موضوع که مرتبط با سلامتی شهروندان بود، پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گفت و با انجام اقدامات تخصصی هویت متهم مورد شناسایی قرار گرفت و پس از کشف مخفیگاه وی، در عملیاتی غافلگیرانه این کلاهبردار سایبری دستگیر و در خصوص موضوع پرونده از وی تحقیق بعمل آمد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم در مواجهه با مستندات جمع‌آوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا راهی به جز اعتراف نداشت ؛بزه انتسابی خود را پذیرفت ومتهم انگیزه خود از فروش داروی تقلبی کرونا در فضای مجازی را درآمدزایی با سوءاستفاده از عدم آگاهی شهروندان عنوان کرد.

سرهنگ حسینی از معرفی متهم پرونده به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خبر داد و تصریح کرد: شهروندان دقت کنند که فروش هرگونه دارو و از جمله داروهای ضد کرونا در فضای مجازی ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان در پایان گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشابه یا هرگونه مورد مجرمانه دیگر آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری اطلاع رسانی کنند.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 691909

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =