سفرهای استانی رئیس جمهور موجب دلگرمی مردم است

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم گفت: سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی موجب کاهش فاصله بین دولت و مردم می‌شود.

شهباز حسن پوربیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز با بیان این‌که سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی موجب امید و کاهش فاصله میان دولت و مردم می‌شود، اظهار داشت: مدت‌ها بود که مردم شاهد حضور رئیس جمهورشان در میان خود نبودند و این مسئله منجر به این شده بود تا مردم احساس کنند که رئیس جمهورشان از آن‌ها جداست و خود را جزئی از مردم نمی‌دارد. متأسفانه سبک زندگی اشرافی آقای روحانی و اطرافیان او مردم را نسبت به‌اصلاح امور ناامید کرده بود.

وی گفت: ازسرگیری سفرهای استانی در دولت سیزدهم امید را به جامعه بازگرداند و خوشبختانه نگاه مردم به وضعیت فعلی در حال تغییر است. اینکه مردم به این باور برسند که رئیس جمهور مردمی در کشور در حال اداره امور اجرایی است و خود را جدا از مردم نمی‌داند، می‌توان به اصلاح امور و تحکیم وحدت و هم‌دلی امیدوار بود.

بیشتر بخوانید:

مدیران برای حل مشکلات مردم رودربایستی‌ها را کنار بگذارند

وی با بیان این‌که رئیس جمهور با رأی مردم به قدرت رسیده و باید در برابر مردم پاسخگو باشد، عنوان کرد: مدیران اشرافی و دلداده غرب در دولت یازدهم و دوازدهم بر انبوهی از مشکلات افزود. این مدیران هیچ اعتقادی به مردم نداشتند و فقط در تلاش برای تأمین منافع گروهی و فردی خود بودند. آقای رئیسی که با شعار دولت مردمی زمام امور اجرایی کشور را در دست گرفته، تا به امروز مردمی بودن دولتش را نشان داده که سفرهای استانی یکی از مظاهر مردمی بودن دولت سیزدهم است.

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم گفت: آیت‌الله رئیسی علاقه دارد که از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شود و نیز با مردم هم‌کلام شود. وی به خوبی درک کرده که اگر می‌خواهد خلأ میان مردم و دولت از بین رود باید در میان مردم باشد.

وی یادآور شد: سفرهای استانی یکی از راه‌های مهم و مقبول برای افزایش پایگاه اجتماعی نظام است و آقای رئیسی با درک این واقعیت و ضرورت، سفرهای استانی را، آن هم در شرایط کرونایی در دستور کار قرار داده است، اما آقای روحانی به بهانه کرونا سفرهای استانی را تعطیل کرد و در دولت دوم خود سفر استانی انجام نداد.

پوربیگلری با بیان این‌که آنچه که رئیس جمهور می‌تواند در سفرهای استانی به دست آورد فراتر از آن چیزی است که وزرا یا مسئولان به او منتقل می‌کنند، تصریح کرد: وقتی رئیس قوه مجریه در میان مردم حضور پیدا می‌کند و به‌طور مستقیم با مردم سخن می‌گوید، از مشکلات آگاه می‌شود و در بهترین شرایط و با آگاهی کامل دستورات لازم را صادر می‌کند، اما در شرایطی به غیر از سفرهای استانی امکان دارد مسئولان شرایط را خوب جلوه دهند و رئیس جمهور از بسیاری از مشکلات بی‌اطلاع بماند.

انتهای پیام/

کد خبر 693262

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =