طرح صیانت از حقوق کاربران تأمین‌کننده مطالبات رهبر انقلاب نیست

دبیر سیاسی جبهه ایستادگی گفت: طرح صیانت از حقوق کاربران تأمین‌کننده نظر رهبر انقلاب و نیازهای جامعه نبوده و بر مشکلات فضای مجازی می‌افزاید.

حسین کنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: مدیریت فضای مجازی و مقابله با آسیب‌های آن یکی از ضروریاتی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تأکید داشته‌اند، اما متأسفانه مجلس شورای اسلامی فهم دقیقی از بیانات رهبر انقلاب در خصوص مدیریت فضای مجازی نداشته و مدیریت این فضا را با محدودسازی و اداره کردن اشتباه گرفته است.

وی با بیان این‌که طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی را باید یک اقدام انفعالی از سوی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد، گفت: این طرح نه‌تنها تأمین‌کننده نظر رهبر انقلاب و نیازهای جامعه نیست، بلکه بر مشکلات موجود در فضای مجازی هم خواهد افزود.

بیشتر بخوانید:

اعضای هیئت رئیسه کمیسیون طرح صیانت تعیین شدند

دبیر سیاسی جبهه ایستادگی عنوان کرد: مگر می‌شود، فضای مجازی را مسدود یا محدود کرد. فضای مجازی نیاز به مدیریت دارد. این فضا همچون دریای بی‌کرانی است که باید دانست از آن چطور ماهی گرفت. همه کشورهای جهان به‌دنبال تأمین منافع خود از فضای مجازی هستند، اما ما در این سال‌ها با مصوبات و بخش‌نامه‌ها و تصمیمات عجولانه و احساسی نتوانسته‌ایم منافعمان را تأمین کنیم.

وی افزود: ابتدا باید معروف را در جامعه ترویج داد و سپس به دنبال نهی از منکر رفت. تا زمانی‌که معروفی وجود دارد چطور باید به جنگ با منکر برویم. در این چند سال چه دستاوردی در فضای مجازی داشته‌ایم که به مردم در خصوص منکرات فضای مجازی توضیح می‌دهیم. ضروری است اگر پیش از هر اقدامی محتوای قوی در فضای مجازی داشته باشیم به خودی خود مردم به منکرات را رها و به سمت معروف حرکت می‌کنند.

کنعانی‌مقدم با بیان این مطلب که نبیاد فرصت‌های موجود در فضای مجازی را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی به‌طور کلی سوزاند، تصریح کرد: تأکید رهبر انقلاب بر مدیریت فضای مجازی بوده است، اما مصوبه اخیر مجلس به معنای مدیریت نیست، بلکه معنای محدودسازی و اداره است.

انتهای پیام/*

کد خبر 693381

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =