صبر استراتژیک ایران در برابر باکو حدی دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: صبر استراتژیک جمهوری اسلامی در برابر آذربایجان حدی دارد و باکو از صبر نظام اسلامی ایران سوءاستفاده نکند.

ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به رفتارهای خصمانه و تنش‌آمیز جمهوری آذربایجان و دولت ترکیه در منطقه قفقاز و مرزهای کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره حسن هم‌جواری را در قبال همسایگان رعایت کرده و خواستار صلح و ثبات منطقه بوده و هست و هرگز تحرکات تنش‌آمیز و اقدامات ضدامنیتی در مرزهای خود را نمی‌پذیرد و اگر لازم باشد، پاسخ اقدامات ضدامنیتی و بی‌ثبات‌کننده را خواهد داد.

وی با بیان اینکه رویای تشکیل امپراتوری عثمانی توسط دولت ترکیه یکی از طنزهای سیاسی به حساب می‌آید، اظهار داشت: دوران کشورگشایی و تشکیل امپراتوری گذشته است. اگر قرار به تشکیل امپراتوری باشد، ایران از لحاظ تاریخی ازقدمت بسیار بیشتری برخوردار است، اما ما نه هرگز این ادعا را کرده‌ایم و ادعا هم نخواهیم کرد.


بیشتر بخوانید:

قهر الهام علی‌اف با تاریخ / شیطنت کودک بازیگوش مقابل مادر


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مشکلات موجود در منطقه قفقاز خاطرنشان کرد: منطقه قفقاز با مشکلات بسیاری مواجه است که حضور عنصر نامطلوبی مانند، اسرائیل می‌تواند بر مشکلات و ناامنی در این منطقه بیافزاید. اینکه آذربایجان و ترکیه درصدد مسدودسازی دسترسی ایران به قفقاز و اروپا هستند، یک اقدام کاملاً مذبوحانه و بی‌منطق است و نباید این دو کشور به خصوص دولت باکو طبق سناریویی که صهیونیست‌ها چیده‌اند حرکت کنند. صهوینست‌ها صلاح و منفعت هیچ کشوری را نخواسته و نخواهند خواست.

عزیزی تصریح کرد: امنیتی که به بیگانه وابسته باشد، نتیجه‌ای جزء فروپاشی در پی نخواهد داشت. به عنوان مثال شاه ایران بقای حکومت خود را به آمریکا گره زده بود و در نتیجه حکومت طاغوت از هم فروپاشید. دولت باکو باید سرنوشت دولت‌های وابسته را مرور کند تا درس عبرت از تاریخ بگیرد.

وی به صبر استراتژیک جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و در این رابطه گفت: صبر استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در برابر آذربایجان حدی دارد و دولت باکو بهتر است از صبر نظام اسلامی ایران سوءاستفاده نکند و حسن نیت وخود را به اثبات برساند.

انتهای پیام/

کد خبر 693748

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • NL ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
    0 0
    صبریوه اوسطوروم