کد خبر 693782
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۵
آقای روحانی دوران «بزن و دررو» تمام شده است

پدر شهید مصطفی احمدی‌روشن با تأکید بر محاکمه رئیس جمهور سابق گفت: عبارت «بزن و دررو» حضرت آقا درباره دولت سابق صدق می‌کند.

به گزارش سرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز، با اتمام دوره ۸ ساله ریاست جمهوری حسن روحانی و چالش‌های سوءمدیریت بعضاً سهوی یا عموماً عمدی از دولتمردان تدبیر و امید بر کشور و هدف قرار دادن سیستم معیشت و اقتصاد کشور در راستای نابود کردن سرمایه‌های کشور برخی از جریانات مردمی در قالب پویش‌های خودخواسته بر آن شده‌اند تا به دنبال احقاق حقوق عامه مردم مراتب درخواست محاکمه روحانی را به گوش قوه قضائیه برسانند.

دلایل مردم برای محاکمه حسن روحانی عبارتند از:

۱- بی‌تفاوتی رئیس جمهور و دولتیان به وضعیت معیشتی مردم؛
۲- زندگانی اشرافی رئیس جمهور و عمده مسئولان دولتی؛
۳- استقبال و بال و پر دادن به نیروهای غیرمتعهد و بعضا نفوذی توسط شخص رئیس جمهور و متولیان امور؛
۴- چشم امید داشتن به التفات و الطاف (!) دشمن، توسط برخی از دست‌اندرکاران دولتی به ویژه شخص رئیس جمهور با کدخدا دانستن دولت ستمگر و استکباری آمریکا.

این عوامل دست به دست هم داد تورمی کمرشکن به مردم نجیب و مظلوم ایران تحمیل شود و حتی خرید خانه برای مردم عادی به‌ویژه در تهران، تبدیل به رویایی دست‌نیافتنی شد.

در این راستا دشمن به حدی گستاخ شد که از یک سو معاهده‌ای بین‌المللی با نام برجام را پاره کرد و از آن خارج شد و از دیگر سو ایران را مجبور به اجرای یک طرفه همان معاهده‌ای دانست که پاره کرده و خود را از بار مسئولیت آن رها معرفی کرد.

لاقیدی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم روحانی تا جایی است که از دل تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای جاسوسانی دستگیر می‌شوند و در همان حال، دولت به حمایت تمام‌قد از همان جاسوسان می‌پردازد. در نهایت هم وزیر خارجه روحانی در اوج گستاخی از نخواندن متن برجام سخن می‌گوید و پرده از کلاه گشادی برمی‌دارد که بر سر مسئولان دولت روحانی رفته است.

روحانی چرا باید محاکمه شود؟

اگر بخواهیم به شکل روشن‌تری به فجایع تحمیلی روحانی و همکارانش اشاره کنیم، این یک نمونه برای اثبات همه ادعای ما مبنی بر مسئولیت‌گریزی و بی‌لیاقتی رئیس جمهور سابق و گروه همراهش کافی است.

دولت روحانی در چهار ماه اول سال جاری، بیش از ۵۸ هزار میلیارد تومان پول چاپ کرد تا با این روش غیرعلمی، کسری بودجه را برطرف کند و این گونه؛ تبعات وحشتناک تورمی را به دولت آیت‌الله دکتر رئیسی تحمیل سازد!

با چنین وضعیتی، در حالی که کشور از قِبَلِ عمل و بی‌عملی غیرمسئولانه روحانی و همکارانش دچار خسران سنگین شده است، آیا نباید او در دادگاهی به جرم فرصت‌سوزی و تحمیل هزینه‌های سنگین به کشور و عقب نگه داشتن قطار پیشرفت‌های ایران در ساحت‌های فضایی و هسته‌ای و … محاکمه شود؟

آیا نباید رئیس جمهور نالایقی چون او در دادگاهی پاسخگوی رنج‌ها و محنت‌های مردمی باشد که بسیاری‌شان اینک توان خرید فارغ‌البال قوت غالب خود را ندارند؟

عقلاً و شرعاً چنین فردی باید در دادگاه علنی حاضر شود تا محاکمه وی درس عبرتی برای همگان و خاصه مسئولان ناکارآمد شود.

نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود در تشریح ارسال شکایت از روحانی به دادستانی کل کشور در پیام توئیتری خود عنوان کرده بود که « بیش از ۳۳۰ هزار نفر به کمیسیون اصل نود در خصوص تخلفات آقای روحانی در مدیریت ارز شکایت کرده‌اند که متن شکایت بعد از جمع‌آوری مستندات و تکمیل پرونده، برای رسیدگی و اعمال قانون به دادستان کل کشور به عنوان مدعی‌العموم ارسال شد.

خبرنگار تهران‌نیوز برای بررسی و تحلیل شکایت مردم از حسن روحانی گفت‌وگویی را با رحیم احمدی روشن پدر شهید مصطفی احمدی روشن ترتیب داده است.

پدر شهید مصطفی احمدی روشن با ارزیابی پویش شکایت از رئیس جمهور سابق به دلیل خیانت سهوی و عمدی به ملت ایران اظهار کرد: شکایت از حسن روحانی به عنوان زبان ملت ایران و مردم آزاده ایران اسلامی محسوب می‌شود و شکایت ۵۲۳ هزار نفر از رئیس جمهور سابق به عنوان نمایندگان ملت ایران باید پیگیری شود.

وی با بیان اینکه عبارت «بزن و دررو» درباره دولت سابق صدق می‌کند، اضافه کرد: مسئولان دولت سابق خیال می‌کنند هر خیانتی که به مملکت مرتکب شدند قابل پیگیری نیست، ظریف وزیر امور خارجه سابق با اعتراف به اشتباه فاحش در تنظیم متن برجام از سوی تیم مذاکره‌کننده ایران، تأکید می‌کند که در مجلس گفتم در برجام کلمه‌ «تعلیق» وجود ندارد؛ اشتباه از من بود. چهار بار کلمه‌ «تعلیق» در برجام وجود دارد، اما مذاکره‌کننده‌ ما به من اطلاع نداده بود»!

روحانی و عواملش هرچه سریع‌تر محاکمه شوند

پدر شهید مصطفی احمدی روشن بیان کرد: این افراد ملت بزرگ ایران را چه فرض کرده بودند، خیال می‌کنند ملت ایران متوجه این موارد نیست، درحالی که این افراد متوجه نیستند که با ملت ایران طرف هستند.

احمدی روشن با بیان اینکه شکایت از رئیس جمهور سابق و همکارانش باید تا محاکمه این افراد تداوم یابد، متذکر شد: ملت ایران در موضوع خون شهید احمدی روشن‌ها متضرر شد، دستاوردهای هسته‌ای را از بین بردند و صدمه زیادی به ایران اسلامی وارد آوردند.

وی درباره ارجای شکایت ملت ایران به قوه قضائیه و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این شکایت باید تا بردن خیانتکاران به پای میز محاکمه پیگیری شود و ملت ایران و خانواده معظم شهدا از این موضوع حمایت می‌کنند.

پدر شهید مصطفی احمدی روشن تبیین کرد: در صورتی که روحانی و خیانتکاران دولت سابق محاکمه نشوند جفا به مردم است و به فرمایش حضرت آقا دوران «بزن و دررو» تمام شده است و نباید بهانه دست دوستان دشمن‌نما در داخل و دشمنان خارجی بدهیم.

احمدی روشن افزود: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «لَهُ مُعَقِّباتٌ مِن بَینِ یَدَیهِ وَمِن خَلفِهِ یَحفَظونَهُ مِن أَمرِاللَّهِ إِنَّ‌اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم» یعنی خدا وضع و حال هیچ قومی را عوض نخواهد کرد مگر آنکه انسان‌ها به خودشان وضع و حال خودشان را تغییر دهند.

وی تشریح کرد: دولتمردانی که در گذشته به ملت ایران خدمت کردند مورد تقدیر قرار گرفتند و در مقابل دولتی که به مردم خیانت کرد باید محاکمه شود، بنده به عنوان عضوی از جماعت امضاکننده محاکمه حسن روحانی از قوه قضائیه درخواست می‌کنم که حق ملت ایران را از خیانتکاران دولت قبل بستاند.

پدر شهید مصطفی احمدی روشن در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمال‌کاری دولت سابق در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و پاسخگویی وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات به توئیت فارسی رژیم جعلی صهیونیستی گفت: مقام معظم رهبری پاسخ امثال این افراد را دادند و آنان را به تقی‌زاده‌های امروزی تشبیه کردند.

احمدی روشن با تأکید بر اینکه وزیر سابق ارتباطات در سخنرانی خود با افتخار اعلام کرد که سند ۲۰۳۰ را از دو سال گذشته اجرا می‌کنیم، متذکر شد: از این مسئله جز خیانت چیزی دستگیرتان می‌شود؟ سند ۲۰۳۰ چه چیزی دارد که موجب افتخار ملت ایران شود جز ننگ.

وی خاطرنشان کرد: ننگ کرسنت تا ابد از دامان دولت روحانی پاک نخواهد شد یا وزیر سابق امور خارجه که در مجلس عنوان می‌کند حوصله شنیدن صحبت‌های نمایندگان را ندارم یا حسن روحانی که صنعت هسته‌ای ایران را نابود کرد.

دولت آیت‌الله رئیسی حق ملت ایران را از دولت‌های زورگو بستاند

پدر شهید مصطفی احمدی روشن با اشاره به اینکه نابودی صنعت هسته‌ای به ضعیف‌تر شدن اقتصاد ایران منتهی شد، توضیح داد: ارزش پول ملی ایران به شدت پایین آمد، در حالی که مقام معظم رهبری بارها در این زمینه به دولت قبل تذکر داده بودند و مواردی از این دست که باید در قالب پرونده به این جرائم رسیدگی شود.

احمدی روشن با بیان اینکه دولت آیت‌الله رئیسی برخاسته از متن و بطن مردم است، متذکر شد: ملت ایران با اختیار تام به آقای رئیسی رأی دادند و برخی از مردم که در گذشته از روحانی حمایت کرده و به او رأی داده بودند از رأی خود برگشتند.

وی تصریح کرد: دولت سیزدهم یک دولت رشید و انقلابی است که باید حق ملت ایران را از دولت‌های زورگو بستاند، در مقابل دولتی که به مردم خیانت کرده و اثرات این خیانت در حال روشن شدن است، باید محاکمه شود.

پدر شهید مصطفی احمدی روشن با بیان اینکه رئیس قوه قضائیه فرد انقلابی است که باید به درخواست مردم برای محاکمه روحانی و عوامل او رسیدگی کند، عنوان کرد: از این تریبون اعلام می‌کنم که ما ملت ایران و در رأس آن خانواده معظم و معزز شهدا خواستار محاکمه حسن روحانی و مسئولان دولت سابق هستیم، چراکه این افراد کشور را در پیچ تاریخی خطرناکی قرار دادند و باید به دست عدالت سپرده شوند.

احمدی روشن بیان کرد: فردی مانند صالحی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی که در مجلس شورای اسلامی قسم جلاله می‌خورد که اتفاق بدی برای صنعت هسته‌ای رخ نداده، در حالی که واقعیت چیز دیگری است انسان تأسف می‌خورد، در حالی که این افراد شریک جرم روحانی هستند.

وی گفت: پس‌مانده‌های دولت روحانی هنوز در سازمان انرژی اتمی حضور دارند و هنوز نفس می‌کشند، در حالی که نباید این افراد در سازمان حضور داشته باشند.

انتهای پیام/

کد خبر 693782

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =