غنضنفری در گفت‌وگو با «تهران‌نیوز» مطرح کرد؛

جزئیات جدید از پشت‌پرده خیانت دولت سابق به مردم

از نابودی ۷۰ تُن طلا تا کلاه گشاد روحانی بر سر مردم با سقوط ارز
کد خبر 693965
۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۵
جزئیات جدید از پشت‌پرده خیانت دولت سابق به مردم

یک محقق و پژوهشگر گفت: در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷، ۳۰ میلیارد دلار ارز خزانه بانک مرکزی و ۷۰ تُن طلای بانک مرکزی را نابود کردند.

به گزارششبکه خبری تهران‌نیوز - سرویس سیاسی، با اتمام دوره ۸ ساله ریاست جمهوری حسن روحانی و چالش‌های سوءمدیریت بعضاً سهوی یا عموماً عمدی از دولتمردان تدبیر و امید بر کشور و هدف قرار دادن سیستم معیشت و اقتصاد کشور در راستای نابود کردن سرمایه‌های کشور برخی از جریانات مردمی در قالب پویش‌های خودخواسته بر آن شده‌اند تا به دنبال احقاق حقوق عامه مردم مراتب درخواست محاکمه روحانی را به گوش قوه قضائیه برسانند.

دلایل مردم برای محاکمه حسن روحانی عبارتند از:

۱- بی‌تفاوتی رئیس جمهور و دولتیان به وضعیت معیشتی مردم؛
۲- زندگانی اشرافی رئیس جمهور و عمده مسئولان دولتی؛
۳- استقبال و بال و پر دادن به نیروهای غیرمتعهد و بعضا نفوذی توسط شخص رئیس جمهور و متولیان امور؛
۴- چشم امید داشتن به التفات و الطاف (!) دشمن، توسط برخی از دست‌اندرکاران دولتی به ویژه شخص رئیس جمهور با کدخدا دانستن دولت ستمگر و استکباری آمریکا.

این عوامل دست به دست هم داد تورمی کمرشکن به مردم نجیب و مظلوم ایران تحمیل شود و حتی خرید خانه برای مردم عادی به‌ویژه در تهران، تبدیل به رویایی دست‌نیافتنی شد.

در این راستا دشمن به حدی گستاخ شد که از یک سو معاهده‌ای بین‌المللی با نام برجام را پاره کرد و از آن خارج شد و از دیگر سو ایران را مجبور به اجرای یک طرفه همان معاهده‌ای دانست که پاره کرده و خود را از بار مسئولیت آن رها معرفی کرد.

لاقیدی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم روحانی تا جایی است که از دل تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای جاسوسانی دستگیر می‌شوند و در همان حال، دولت به حمایت تمام‌قد از همان جاسوسان می‌پردازد. در نهایت هم وزیر خارجه روحانی در اوج گستاخی از نخواندن متن برجام سخن می‌گوید و پرده از کلاه گشادی برمی‌دارد که بر سر مسئولان دولت روحانی رفته است.

اگر بخواهیم به شکل روشن‌تری به فجایع تحمیلی روحانی و همکارانش اشاره کنیم، این یک نمونه برای اثبات همه ادعای ما مبنی بر مسئولیت‌گریزی و بی‌لیاقتی رئیس جمهور سابق و گروه همراهش کافی است.

دولت روحانی در چهار ماه اول سال جاری، بیش از ۵۸ هزار میلیارد تومان پول چاپ کرد تا با این روش غیرعلمی، کسری بودجه را برطرف کند و این گونه؛ تبعات وحشتناک تورمی را به دولت آیت‌الله دکتر رئیسی تحمیل سازد!

با چنین وضعیتی، در حالی که کشور از قِبَلِ عمل و بی‌عملی غیرمسئولانه روحانی و همکارانش دچار خسران سنگین شده است، آیا نباید او در دادگاهی به جرم فرصت‌سوزی و تحمیل هزینه‌های سنگین به کشور و عقب نگه داشتن قطار پیشرفت‌های ایران در ساحت‌های فضایی و هسته‌ای و … محاکمه شود؟

آیا نباید رئیس جمهور نالایقی چون او در دادگاهی پاسخگوی رنج‌ها و محنت‌های مردمی باشد که بسیاری‌شان اینک توان خرید فارغ‌البال قوت غالب خود را ندارند؟

عقلاً و شرعاً چنین فردی باید در دادگاه علنی حاضر شود تا محاکمه وی درس عبرتی برای همگان و خاصه مسئولان ناکارآمد شود.

نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود در تشریح ارسال شکایت از روحانی به دادستانی کل کشور در پیام توئیتری خود عنوان کرده بود که «بیش از ۳۳۰ هزار نفر به کمیسیون اصل نود در خصوص تخلفات آقای روحانی در مدیریت ارز شکایت کرده‌اند که متن شکایت بعد از جمع‌آوری مستندات و تکمیل پرونده، برای رسیدگی و اعمال قانون به دادستان کل کشور به عنوان مدعی‌العموم ارسال شد.

خبرنگار تهران‌نیوز برای بررسی و تحلیل شکایت مردم از حسن روحانی گفت‌وگویی را با کامران غضنفری استاد دانشگاه، محقق و پژوهشگر و نویسنده کتاب‌های «راز قطعنامه» و «پرونده هسته‌ای ایران؛ زوایای پیدا و پنهان» ترتیب داده است.

غضنفری با بیان اینکه روحانی در هشت سال ریاست جمهوری مرتکب جرائم و تخلفات متعدد و گسترده‌ای شد که در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بی‌سابقه بود، اظهار کرد: ار جرائم اقتصادی گرفته تا جرائم فرهنگی، سیاسی، امنیتی، فضای مجازی و ...، رئیس جمهوری سابق علاوه بر ارتکاب جرائم مختلف به کشور خسارت‌های زیادی وارد کرد.

وی افزود: برخی از جرائم ارتکابی رئیس جمهور سابق به صورت مستقیم با دستور شخص روحانی صورت گرفته و برخی جرائم نیز از طریق وزرا، معاونان و مشاوران انجام شده، حال پویش راه‌اندازی شده برای محاکمه روحانی توسط تشکل‌های حوزوی، دانشگاهی و فرهنگی منجر به امضای ۵۲۳ هزار نفر از مردم برای محاکمه روحانی شده، به طوری که این تعداد از افراد از رئیس جمهور سابق شاکی هستند.

مردم خواستار محاکمه روحانی هستند

این محقق و پژوهشگر با بیان اینکه مردم از دستگاه قضائی می‌خواهند روحانی را مجازات کند، یادآور شد: اگر بخواهم فهرست‌وار عناوین جرائم و تخلفات رئیس جمهور سابق را عنوان کنم باید به ارز و طلا اشاره کنم که در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷، ۳۰ میلیارد دلار ارز خزانه بانک مرکزی و ۷۰ تُن طلای بانک مرکزی را نابود کردند و در نتیجه ضربه سنگینی به اقتصاد کشور وارد آمد و موجب تورم شدید در کشور شد.

این استاد دانشگاه بیان کرد: با وجود اینکه کارشناسان اقتصادی و مسئولان بانک مرکزی به روحانی هشدار داده بودند که سیاست غلطی را در پیش گرفته و نباید در بازار ارز دخالت کند، اما روحانی توجهی نکرد، به‌عنوان مثال احمد عراقچی و سیف رئیس کل سابق بانک مرکزی پس از بازداشت از سوی دستگاه قضائی اعتراف می‌کنند که مداخله ارزی دستور مستقیم حسن روحانی بوده است.

نویسنده کتاب‌های «راز قطعنامه» با تأکید بر اینکه سیاست غلط حسن روحانی ضربه شدیدی به معیشت مردم وارد کرد، متذکر شد: از دیگر جرائم روحانی نابودی اشتغال و تولید است که با تقویت واردات محصولات قاچاق و عدم حمایت از تولید داخلی صورت گرفت، به طوری که در دولت روحانی سالانه ۲۵ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شد.

غضنفری با بیان اینکه براساس این جرائم بسیاری از کارخانجات تولیدی داخلی ورشکسته شدند، تبیین کرد: تخریب بنیان خانواده‌ها و گسترش انحرافات اخلاقی از طریق رها کردن فضا مجازی و سایبری کشور و دادن این فضای مهم و حیاتی به آمریکا و رژیم فاسد صهیونیستی که بر فضای مجازی ایران سوار بودند و روحانی نیز به دستورات مقام معظم رهبری و دستگاه قضائی اعتنایی نداشت و این موارد به لحاظ قانونی جرم محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه معرفی بیژن زنگنه به عنوان وزیر نفت توسط رئیس جمهور سابق و رأی اعتماد نمایندگان مجلس قبل خسارات زیادی به مملکت وارد کرد، خاطرنشان کرد: صدور رأی دیوان بین‌المللی داوری در بخش نخست پرونده کرسنت که ایران به پرداخت ۶۰۷ میلیون دلار غرامت محکوم شد نمونه‌ای از اهمال‌کاری روحانی است، در حالی که تعدادی از نمایندگان مجلس به روحانی تذکر داده بودند که حضور زنگنه به‌عنوان وزیر نفت موجب محکومیت ایران از سوی دیوان بین‌المللی داوری خواهد شد.

این محقق و پژوهشگر با بیان چرایی رأی اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به زنگنه تصریح کرد: متأسفانه اکثریت نمایندگان مجلس دهم را اصلاحات و اعتدالیون تشکیل می‌دادند و رئیس مجلس قبلی مجلس (علی لاریجانی) هم کاملاً با روحانی همسو و هم‌خط بود و حامی محکم او بود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در دولت روحانی دامداری و کشاورزی نابود شد، افزود: افزایش نرخ تقاضاهای دامی ضربه سنگینی به بخش کشاورزی وارد کرد و نتیجه آن افزایش شدید محصولات دامی و کشاورزی بود.

غضنفری در بخش دیگری از گفت‌وگو با آنا به حوزه مسکن در دولت روحانی اشاره و تشریح کرد: عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی اعلام می‌کند که افتخار می‌کنم مسکن نساختم، چنین وزیر بی‌لیاقت و بی‌کفایتی باید بر میز وزارت تکیه بزند و مجلس و دولت قبل حمایتش کنند!؟

سقوط دستوری بازار بورس تعمدی بود

وی با اشاره به سقوط دستوری بازار بورس ادامه داد: در تابستان سال گذشته ناگهان بازار بورس سقوط کرد و این نقشه کاملاً طراحی شده از سوی دولت بود، به طوری که ابتدا سرمایه‌های مردم را با دون‌پاشی کردن گران کردند و صدها هزار میلیارد تومان از سرمایه مردم را جمع کردند و ناگهان بورس را به سقوط کشاندند و میلیون‌ها خانواده را به خاک سیاه نشاندند و این کار هم تعمدی بود.

این محقق و پژوهشگر با بیان اینکه در موضوع سقوط بورس روحانی، معاونان و اطرافیانش نقش مستقیم داشتند، توضیح داد: چالش بعدی دولت قبلی فتنه بنزینی آبان سال ۱۳۹۸ بود که موجب اغتشاش گسترده در کشور شد و پیاده‌نظامان غربی و دشمنان قسم‌خورده ایران بسیاری از مردم بی‌گناه را کشته و مجروح کردند و خسارت‌های سنگینی به اموال عمومی و خصوصی وارد آمد.

غضنفری عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات نامناسب دولت روحانی حذف کردن کارت سوخت در سال ۱۳۹۵ بود که به دستور مستقیم رئیس جمهور سابق انجام شد و طبق کارشناسی‌های صورت گرفته ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد آمد، این مشت نمونه خروار جرائمی بود که از سوی دولت روحانی انجام شد، امیدواریم دستگاه قضائی پای کار آمده و شکایت مردم را جمع‌آوری کند.

این استاد دانشگاه با اعلام اینکه کمیسیون اصل ۹۰ دو شکایت از دولت روحانی تنظیم و به دستگاه قضائی ارسال کرده است، گفت: نمایندگان مجلس هم چندین شکایت از دولت روحانی بابت عدم انجام وظایف و قصور در انجام وظایف تنظیم و در صحن علنی قرائت کردند و براساس ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس به دستگاه قضائی ارسال شده است.

وی یادآور شد: شکایت‌های متعدد دیگری هم از دولت روحانی به دستگاه قضائی ارسال شده و این دستگاه قانوناً حق استنکاف ندارد و باید وارد شود و هرچه سریع‌تر روحانی را به پای میز محاکمه بکشد، چراکه این یک مطالبه عمومی است و بیشتر مردم خواستار محاکمه روحانی هستند، کسی که هشت سال به کشور خسارت وارد کرده و پیاده‌کننده اهداف استعماری آمریکا و انگلیس در ایران بوده باید محاکمه و مجازات شود.

انتهای پیام/

کد خبر 693965

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • شهین مطیعی ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۰
    2 0
    در خواست محاکمه فوری روحانی و اعضای دولتش را دارم