کارگران شهرداری دشت آزادگان ۸ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند

نماینده دشت آزادگان در مجلس گفت: یکی از مشکلاتی که امروز در خوزستان و در دشت آزادگان وجود دارد عدم پرداخت حقوق و حق بیمه کارگران شهرداری است کارگردان شهرداری دشت آزادگان ۸ ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، قاسم ساعدی نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفرهای استانی رئیس‌جمهور و هیأت دولت گفت: سفرهای استانی رئیس‌جمهور باعث می‌شود تا دولتمردان از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند و بدون واسطه حرف‌های مردم را بشنوند و بتوانند با توجه به مشاهدات عینی خود تصمیمات لازم را برای حل مشکلات اتخاذ کنند.

وی افزود: برای حل مشکلات مردم و کشور نمی‌توان به گزارش‌های مکتوب از سراسر نقاط کشور اتکا کرد و حضور دولتمردان و رئیس هیأت دولت در مناطق مختلف و به ویژه مناطق محروم برای برنامه‌ریزی‌ها و اتخاذ تصمیمات برای حل مشکلات تأثیر بسزایی دارد.

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به خوزستان اظهار داشت: این سفر یک سفر یک روزه بود و رئیس‌جمهور در محل پروژه آب و فاضلاب اهواز و نیز افتتاح آبرسانی جفیر حضور پیدا کرد و بعدازظهر هم در جلسه استانداری حضور داشت.

ساعدی خاطرنشان کرد: در سفر آقای رئیس‌جمهور به خوزستان این فرصت فراهم نشد که به مناطق مختلف به خوزستان سفر کند و پای حرف‌ها و درددل‌های مردم بنشیند و مشکلات آنها را از نزدیک و به صورت مستقیم از زبان مردم بشنود و در مواردی هم مشاهده کند.

وی افزود: انتظار مردم خوزستان از آقای رئیسی این است که این سفر یکروزه به خوزستان را سفر کاری و سفر استانی تلقی نکند و برای شنیده شدن حرف‌های مردم مناطق مختلف و به ویژه مناطق محروم استان خوزستان و آشنایی با مشکلات آنها به این استان سفر داشته باشد.

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که امروز در خوزستان و در دشت آزادگان وجود دارد عدم پرداخت حقوق و حق بیمه کارگران شهرداری است کارگردان شهرداری دشت آزادگان ۸ ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند و ۲۸ ماه است حق بیمه آنها توسط شهرداری پرداخت نشده است.

ساعدی خاطرنشان کرد: الان حدود دو ماه است پسماندهای شهر دشت آزادگان توسط کارگران جمع‌آوری نمی‌شود و بوی تعفن شهر را فرا گرفته است و امروز دیگر کارگران شهرداری رو به اعتصاب و تجمع آورده‌اند.

وی افزود: علاوه بر این کارگران آب و فاضلاب دشت آزادگان نیز وضع مشابهی دارند آنها نیز یکسال است که حقوق دریافت نکرده‌اند و حدود ۲۰ ماه است آب و فاضلاب دشت آزادگان حق بیمه آنها را پرداخت نکرده است و نه حقوقی دارند و نه بیمه‌ای.

وی اظهار داشت: نکته قابل توجه در بحث سفرهای استانی اینجاست که در هر سفر باید کارگروهی تشکیل شود و لیست موانع و مشکلات آن استان را مشخص کند تا در ادامه کار برای رفع ایرادات و اشکالات از لیست تهیه شده استفاده شود و در واقع این لیست بتواند مبنای برای تصمیم گیری های درست به منظور رفع مشکلات باشد.

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نکته دیگر در ارتباط با سفرهای استانی این است که باید پیگیری های لازم انجام شود تا تصمیماتی که در جریان سفرهای استانی اتخاذ شده اجرایی شود و امیدی که در جریان انجام این سفرها در میان مردم ایجاد شده به یاس مبدل نشود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

کد خبر 694385

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =