کد خبر 694525
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۵
اظهارات خلاف واقع فرزند قتل مادرش را رقم زد

مرد نانوا که پس از ۲۰ سال زندگی مشترک همسرش را کشته و به خاطر ناتوانی اولیای دم در پرداخت دیه،۶سال در زندان بلاتکلیف مانده بود از جنبه عمومی جرم محاکمه می شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، همسرکشی به دست مرد نانوا رخ داد. همسرکشی این مرد او را ۶ سال در زندان بلا تکلیف نگه داشت. دلیل همسرکشی این مرد حرف های عجیب فرزندش بود. همسرکشی در تهران اتفاق افتاد. فرزندان عامل همسرکشی در اجرای حکم قصاص را درخواست کردند.

او در دادگاه گفت پشیمان است و به خاطر حرف فرزندش مرتکب اشتباه بزرگی شده است.

هشتم خرداد ماه سال ۹۴ مرد ۵۰ ساله ای به نام حسن با پلیس ملارد تماس گرفت و گفت در غیاب فرزندانش همسر ۴۶ساله اش به نام گوهر را با ضربه های چاقو کشته است.با این تماس پلیس به محل جنایت رفت و با جنازه خونین گوهر روبه رو شد. جنازه به پزشکی قانونی فرستاده شد وحسن لب به اعتراف گشود. وی گفت گوهر را کشتم چون دیگر علاقه ای به من نداشت. دو پسر بزرگ این زوج که قیم خواهر و برادر خردسالشان بودند در دادسرا برای پدرشان قصاص خواستند .به این ترتیب حسن در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استا تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در آن جلسه حسن گفت: من عاشق همسرم بودم و ۲۰ سال با او زندگی کردم اما چند سالی بود که متوجه شده بودم دیگر علاقه ای به من ندارد. او به من بی توجه بود و سر همین موضوع مدام با هم درگیر بودیم. چون به رفتارهای همسرم مشکوک شده بودم و گمان می کردم با مرد غریبه ای درارتباط است آخرین بار در غیاب فرزندانم با او صحبت کردم اما با بی اعتنایی پاسخم را داد و من که کنترل اعصابم را از دست داده بودم با چاقو چند ضربه به او زدم و سپس با پلیس تماس گرفتم.

وی ادامه داد: من سالها در نانوایی کار می کردم تا همسر و فرزندانم زندگی خوبی داشته باشند اما بی توجهی های همسرم به من باعث شده بود به او بدبین شوم. من از کشتن او پشیمانم و از دادگاه تقاضای بخشش دارم.

حکم صادره برای مرد همسرکش

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به قصاص محکوم کردند. حکم صادره در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد اما چون فرزندان قربانی توان پرداخت تفاضل دیه را نداشتند،پیگیر اجرای حکم نشدند. به این ترتیب حسن ۶سال بلاتکلیف در زندان ماند.

وی نامه ای به قضات دادگاه نوشت و از آنها کمک خواست. به این ترتیب این مرد طبق ماده ۴۲۹ قانون مجازات اسلامی بار دیگر از خود دفاع کرد.

در آن جلسه،حسن بار دیگر به تشریح قتل پرداخت و گفت: من به خاطر حرف پسرم زنم را کشتم و اشتباه کردم.

وی ادامه داد: همسرم رفتارهای مشکوکی داشت و من به او شک کرده بودم. اما روزی که پسرم به من گفت به مادرش مشکوک شده و گمان می کند او به من خیانت کرده است، اوضاع روحی ام به هم ریخت. شک من به یقین تبدیل شده بود که با همسرم درگیر شدم و او را کشتم. اما بعد از قتل متوجه اشتباهم شدم.

فرزندان مرد همسرکش قصاص می خواستند!

این متهم گفت: فرزندانم برای من قصاص خواستند و حکم اعدامم تایید شد اما انها دیگر پیگیر پرونده نشدند و من در زندان بلاتکلیف ماندم. شش سال است که در زندان شب و روز ندارم و نگران آینده فرزندانم هستم. به همین خاطر تقاضا دارم تا قضات دادگاه تکلیفم را روشن کنند.

با این درخواست قضات دادگاه طبق ماده ۴۲۹ قانون مجازات اسلامی به اولیای دم مهلت دادند تا پیگیر پرونده شوند. اما آنها بار دیگر پیگیر پرونده نشدند و به دادگاه نیامدند. به این ترتیب و با گذشت مهلت قانونی، قرار شد تا حسن از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.او پس از آخرین دفاع به ۳تا ۱۰ سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم و احتمالا به زودی آزاد خواهد شد.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 694525

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =