کد خبر 694538
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۵
صدرنشینی سریال های جدید به «افرا» رسید

براساس اعلام مرکز تحقیقات صدا و سیما میزان بیننده سریال «افرا» پربیننده ‌ترین سریال صدا و سیما شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، به نقل از روابط عمومی سازمان صدا و سیما، نظرسنجی مرکز تحقیقات درباره سریال‌های سیما در نیمه اول مهر ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که ۷۹٫۲ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته‌است، مجموعه تلویزیونی «افرا» از شبکه یک با ۴۶ درصد مخاطب و کسب رضایت «در حد زیاد» ۸۲٫۹ درصدی پربیننده‌تر از دیگر مجموعه‌های تلویزیونی در صدر سریال‌های سیما قرار گرفت.

آخرین قسمت «افرا» ۱۸ مهر روی آنتن رفت که بر اساس اعلام مرکز تحقیقات صدا و سیما میزان بیننده سریال «افرا» از حد متوسط سال گذشته مجموعه‌های تلویزیونی سیما و از متوسط ۱۰ سال اخیر شبکه یک بیشتر بوده است.

بر اساس این نظرسنجی که از میان افراد ۱۲ سال به بالا و در تهران و ۳۰ شهر دارای مرکز صداوسیما انجام شده، سریال «هم سایه» از شبکه سه با ۲۷٫۶ درصد بیننده و کسب رضایت «در حد زیاد» ۶۹٫۶ درصدی، در رتبه دوم سریال‌های نیمه اول مهر قرار گرفته است. «هم سایه» سریالی است که با موضوع روز و نزدیکی دو ملت ایران و افغانستان از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

«در کنار پروانه‌ها» از شبکه دو با ۲۰٫۵ درصد بیننده و کسب رضایت «در حد زیاد» ۷۶٫۸ درصدی در جایگاه سوم سریال‌های پربیننده سیما در این ایام قرار گرفته است. در «کنار پروانه‌ها» هم سریالی ۳۱ قسمتی است که ۱۷ مهر آخرین قسمت آن روی آنتن شبکه ۲ سیما رفت.

در میان سریال‌های تکراری، «دلدادگان» که شبکه آی‌فیلم روی آنتن رفته با ۸٫۲ درصد مخاطب صدرنشین شده است.

بر اساس این نظرسنجی، ۲۳ درصد از پاسخگویان غیرتهرانی، سریال‌های تکراری را از شبکه‌های استانی تماشا کرده‌اند و ۱۷٫۹ درصد از پاسخگویان هم از طریق اینترنت بیننده تکرار سریال‌های سیما بوده‌اند.

منبع : صبا

انتهای پیام/

کد خبر 694538

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =