راه شکست پرسپولیس به تیم‌های ایرانی نشان داده شد!

پرسپولیس با وجود بازی‌های منسجم در لیگ برتر ایران، برابر الهلال تیمی دست و پا بسته نشان داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه سنگین ۳ بر صفر برابر الهلال عربستان شکست خورد. این شکست آنهم با این تفاضل گل عجیب، در چندین سال اخیر در کارنامه پرسپولیسی‌ها ثبت نشده و کم سابقه بود.

با وجود آنکه پرسپولیس و یحیی گل محمدی تلاش کرده بودند تمرینات و بازی‌های دوستانه را پشت درهای بسته ببرند تا شناخت زیادی از این تیم برای دیدار حساس با الهلال عربستان وجود نداشته باشد، ولی با شروع بازی مشخص شد که برخلاف میل پرسپولیسی ها، الهلال با شناخت بسیار دقیقی پا به دیدار با پرسپولیس گذاشته و به درستی نقطه ضعف این تیم را پیدا کرده است.

نکته جالب درباره بازی الهلال – پرسپولیس اینکه هر سه گل تیم عربستانی از یک نقطه زمین شکل گرفت تا مشخص شود پرسپولیس چقدر در این منطقه از زمین ضعف دارد. در واقع الهلالی‌ها به درستی از شکاف بین مدافع میانی (فرشاد فرجی) و مدافع راست پرسپولیس (سیامک نعمتی – مهدی شیری) آگاهی داشتند و هر سه گل را به فرستادن توپ به آن منطقه و بعد ارسالش یا شوت به سمت دروازه به گل رسیدند. گل اول با توپ گیری در همان منطقه و حرکت در عرض حاصل شد. گل دوم و سوم هم با عبور از همان فضا و با پاس راحت در عرض حاصل شد. عجیب آنکه الهلالی‌ها چندین بار دیگر هم این حرکت را تکرار کردند که یا توپ هایشان در چارچوب نبود یا اینکه حامد لک آن‌ها را مهار کرد.

یحیی گل محمدی هم با وجود تعویض کردن سیامک نعمتی نتوانست مانع از پر کردن آن حفره ایجاد شده بشود، چون گل سوم الهلالی‌ها بعد از تعویض نعمتی و جایگزینی اش با مهدی شیری حاصل شد که نشان داد این تعویض هم دردی را برای پرسپولیس دوا نکرده است.

آنالیز بی نقص عربستانی‌ها از نقطه ضعف پرسپولیس حالا به خوبی راه را به دیگر تیم‌های ایرانی هم نشان داده تا اگر یحیی و تیمش همچنان روی استفاده از این ترکیب در خط دفاعی اصرار داشته باشد، چطور به پرسپولیس در لیگ برتر لطمه زده شود. با اتفاقاتی که در این دیدار رقم خورد به نظر می‌رسد گل محمدی چاره‌ای به غیر از اعمال تغییرات در خط دفاعی به ویژه پرهیز از عدم استفاده همزمان از فرجی – نعمتی در سمت راست خط دفاعی اش نداشته باشد.

منبع: فرارو
انتهای پیام/
کد خبر 694570

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =