مخالف رتبه‌بندی معلمان نیستیم/دولت و مجلس باید با تدبیر درست لایحه رتبه‌بندی معلمان را تعیین تکلیف کنند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ما با رتبه‌بندی معلمان مخالف نیستیم اگر به صورت دقیق و کارشناسی شده در این باره تصمیم‌گیری نشود، اتفاقی مانند یارانه احمدی‌نژاد می‌افتد که ۴۵هزار تومان در جیب مردم کردند و در نهایت ۴۵۰هزار تومان از جیب مردم خارج می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مالک شریعتی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۵ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۷۵ قانون اساسی،گفت: تذکر بنده ناظر بر استدلال نادرستی است که از سوی یکی از نمایندگان مطرح شد مبنی بر اینکه «چون چهار نفر از نمایندگان تهران تقاضای مخالفت با بررسی اولویت‌دار لایحه رتبه‌بندی معلمان را داشتند، پس نمایندگان تهران درد فرهنگیان را نمی‌فهمند» که این حرف کاملاً باطل است.

وی بیان کرد: پدر، مادر و خانواده بنده همگی معلم بودند و به خوبی درد جامعه فرهنگیان را می‌دانم اما در بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان باید مباحث ملی، کشوری، اقتصادی و بودجه‌ای در نظر گرفته شود و نباید با یک رفتار غیرمنطقی، کشور را دچار «دومینوی سقوط» در اقتصاد کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دولت و مجلس باید با تدبیر درست لایحه رتبه‌بندی معلمان را تعیین تکلیف کنند و سؤال بنده این است که چرا برخی از افراد بحث‌ها را به سمت مسائل پوپولیستی و غیرکاشناسی تنزل می‌دهند.

شریعتی تصریح کرد: ما با رتبه‌بندی معلمان مخالف نیستیم اما باید در این باره بحث کارشناسی مطرح شود چرا که اگر به صورت دقیق و کارشناسی شده در این باره تصمیم‌گیری نشود، اتفاقی مانند یارانه احمدی‌نژاد می‌افتد که ۴۵هزار تومان در جیب مردم کردند و در نهایت ۴۵۰هزار تومان از جیب مردم خارج می‌شود.

وی گفت: زمانی که برای اجرای طرح یا لایحه‌ای منابع لازم وجود نداشته باشد، مشکلات زیادی برای کشور به وجود می‌آید و اقتصاد کشور سقوط می‌کند. حرف بنده این است که درباره مباحث مختلف باید بحث کارشناسی انجام شود و نباید علیه نمایندگان صحبتی مطرح شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

کد خبر 694614

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عمار IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
    0 0
    احسنت اماهرچه زودترتکلیف لایحه رامشخص کنیدچون فرهنگیان دیگردیگرطاقت شان تاب شده