وحدت مسلمانان خنثی‌گر تفرقه‌افکنی دشمنان است

معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: انسجام و وحدت مسلمانان خنثی‌گر نقشه‌های تفرقه افکنانه دشمنان است.

سردار یداله جوانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: برای پی بردن به ارزش وحدت در جهان اسلام باید به این مهم توجه کنیم که چه میزان از مشکلات مسلمانان ناشی از تفرقه است.

وی گفت: نباید فراموش کرد که دشمنان همواره به‌دنبال تفرقه افکنی در بین مسلمانان و بهره‌برداری‌های خود از این موضوع هستند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: از این‌رو امام خمینی (ره) با درایت و هوشمندی هفته وحدت را نامگذاری کرد و انقلاب اسلامی اساسا پرچم وحدت را در جهان اسلام به اهتزاز درآورده است.

سردار جوانی بیان داشت: برای تداوم حرکت جهان اسلام در مسیر عظمت و شکوه تنها راهی را که باید طی کنیم، راه وحدت و انسجام و غلبه بر دشمنانی است که تفرقه افکنی می‌کنند.

وی هفته وحدت را فرصت مغتنمی برای جهان اسلام برشمرد تا مسلمانان با پرداختن به مباحثی که موجب کاستن از فاصله بین ملت‌ها می‌شود، بستر را برای تقویت هرچه بیشتر اتحاد خود فراهم کنند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران افزود: دشمنان به اشکال مختلف نه تنها به‌دنبال تفرقه افکنی که به راه انداختن جنگ در جهان اسلام هستند، از این رو با ایجاد گروهک‌های تروریستی مانند داعش و امثال آن با صرف هزینه و امکانات بسیار به‌دنبال برادرکشی، مسلمان‌کشی و جنگ بین شیعه سنی هستند و این‌ها بالاتر از تفرقه و اختلاف است.

سردار جوانی تصریح کرد: باید علما، نخبگان و اندیشمندان و رسانه های جهان اسلام توطئه‌های دشمنان را افشا و خنثی کرده و بر موانع پیش راه وحدت در امت اسلام غلبه کنند.

انتهای پیام/*

کد خبر 694932

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =