آمریکا چه راهبردی در قبال آینده تحریم‎‌های ایران دارد؟

استراتژی کلی ایالات متحده آمریکا، دادن کمترین امتیاز در قبال گرفتن بیشترین امتیازها است و در صورتی که در تعامل رو در رو مجبور به دادن امتیاز در یک موضوع مشخص شود، سعی خواهد کرد تا با اعمال سایر اقدامات جانبی مانع دستیابی ایران به منافع آن امتیاز شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حلقه اقتصاد تحریم مرکز رشد دانشگاه امام صادق (علیه السلام) گزارشی با عنوان «راهبردهای احتمالی آمریکا در قبال تحریم‌ها و توصیه‌هایی به دولت سیزدهم» ارائه کرده که حاصل مطالعات و برگزاری جلسات مختلف با کارشناسان و فعالان حوزه تحریم است.

در بخشی از این گزارش آمده است:
ایالات متحده آمریکا با اعمال تحریم‌های متعدد و پیچیده، جمهوری اسلامی ایران را از درون و بیرون تحت فشار قرار داده است و دولتمردان آن پس از اعمال تحریم‌ها بر اقتصاد کشور، فشارهای ناشی از آن را بر اقشار مردم به دقت مورد بررسی قرار داده و اثربخشی آن را برآورد کرده و سپس اقدامات بعدی را طراحی می‌کنند. در نتیجه پیش‌بینی نوع اقدامات احتمالی ایالات متحده آمریکا در طراحی مجدد تحریم‌های ایران نیاز به تحلیل ترکیبی و چندبعدی از فعالیت‌ها و رویکردهای آمریکا دارد.

استراتژی کلی ایالات متحده آمریکا دادن کمترین امتیاز در قبال گرفتن بیشترین امتیازها است و در صورتی که در تعامل رو در رو مجبور به دادن امتیاز در یک موضوع مشخص شود، سعی خواهد کرد تا با اعمال سایر اقدامات جانبی مانع دستیابی ایران به منافع آن امتیاز شود.

اقدامات احتمالی ایالات متحده آمریکا از جمله زمینه‌سازی ذهنی، روانی و اجماع‌سازی بین‌المللی علیه ایران، اعمال فشار بر ایران از طریق متحدان اروپایی خود، آزمودن ابزار تهدید و وعده‌های پوچ و؛ و در ادامه راهکارهای تقابلی متناسب با این اقدامات توسط جمهوری اسلامی ایران در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته شده است.

منبع: صراط

انتهای پیام

کد خبر 695051

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =